Nadchodzące Wydarzenia

• To event minęło.

Dzień obwodu Chmielnickiego w CUKRze

30 września @ 14:00 - 19:00

Kontynuując naszą nową tradycję, obchodzić dni ukraińskich miast i regionów, zapraszamy na świętowanie dnia obwodu Chmielnickiego w CUKRze. I to nie tylko dobra okazja przyjść do nas – porozmawiać ze znajomymi, odpocząć z rodziną i poznać nowych ludzi. Także, możecie się dowiedzieć więcej o kulturowym i historycznym dziedzictwie obwodu Chmielnickiego, dzięki prawdziwym podolianom, które współorganizują owe wydarzenie razem z Fundacją Ukraina.

Ciekawostki na tym się nie kończą: młodzież, rodziców oraz ich maluchów czekają kreatywne warsztaty z tworzenia tradycyjnej biżuterii, sekretów pielęgnacji skóry, haftowania, malowanie na piernikowych ciastkach oraz gotowaniu prawdziwego barszczu po Chmelnicku.

Także, w ramach wydarzenia, odbędzie się krótki koncert uczniów dziecięcej studii wokalnej „BEL CANTO”, poczęstunek dla uczestników, gdzie każdy musi przynieść jedno danie ze sobą, oraz będzie przeprowadzona “aukcja”, gdzie będą rozegrane wyroby z warsztatów.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu “Program integracyjny Ruska 46A”, współfinansowanego przez Gminę Wrocław. Także, wyrażamy podziękowanie za wsparcie święta IK “Agencja rozwoju miasta” Urzędu Miasta Khmelnytskiego, a szczególnie Dyrektorowi Lesie Herasymchuk.

_ _ _

Продовжуючи нашу нову традицію відзначати дні українських міст, запрошуємо на святкування дня Хмельниччини у ЦУКР! Це не тільки хороша нагода прийти до нас – поспілкуватись із знайомими, відпочити з родиною та пізнати нових людей. Також, ви дізнаєтесь більше про культурну і історичну спадщину Хмельниччини, дякуючи справжнім подолянам, що співорганізовують цю подію разом з Фундацією Україна.

Цікавинки на цьому не закінчуються: молодь, батьків та їхню малечу чекають креативні майстер-класи по створенню подільських прикрас, догляду за шкірою, вишивання серветки, розмальовування імбирного печива та по приготуванню справжнього борща по-Хмельницьки.

Також, в рамках події відбудеться короткий концерт учасників дитячої вокальної студії „BEL CANTO”, фуршет для відвідувачів заходу, для участі в котрому потрібно принести з дому одну страву, та “аукціон” та будуть розіграні по одному виробу з кожного майстер-класу.

Подія організована в рамках проекту “Program integracyjny Ruska 46A”, співфінансованого Вроцлавським Муніципалітетом. Також, висловлюємо подяку за підтримку свята КУ „Агенції розвитку міста” Хмельницької міської ради, в особі директора Лесі Герасимчук.

Telefon:
biuro@fundacjaukraina.eu