Блог

Akcja pomocowa dla dzieci w nauce w ramach światowego dnia charytatywności #GivingTuesday__

Fundacja Ukraina organizuje wsparcie dla dzieci zmagających się z wykluczeniem cyfrowym w czasie nauki zdalnej i szuka partnerów do akcji pomocowej w ramach Światowego dnia charytatywności #GivingTuesday. Dowiedzcie się jak możecie wesprzeć edukację dzieci razem z nami!  

Trzecia część rodziców nie może zapewnić swojemu dziecku sprzętu do nauki online

Czasy pandemii są wyzwaniem zarówno dla biznesu, jak i szkół. Ze względu na obostrzenia spowodowane rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa, od 9 listopada pod naukę zdalną podlegają wszystkie klasy szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jednak trzecia część rodziców nie może zapewnić swojemu dziecku sprzętu do nauki online. Szkoły też nie zawsze są przygotowane na taki tryb nauki! 

My, jak Fundacja Ukraina, staramy się wspierać uczniów, dla których nauka w polskiej szkole jest wyzwaniem podwójnym – są to dzieci z doświadczeniem migracyjnym. Dlatego od 2018 roku we wrocławskich szkołach  SP nr 32, SP nr 16, SP nr 10, ZSEA, SP nr 113, SP 50, LO Nr XV, SP 8 pracują nasi asystenci międzykulturowi. 

Uczeń 5 klasy, 11 lat – nie korzysta z komputera ponieważ rodziny nie stać na zakup sprzętu

Od momentu wprowadzenia nauki zdalnej ze względu na rozpowszechniającą się pandemię nasze asystenci dostają coraz więcej zgłoszeń, że część uczniów zmaga się z wykluczeniem cyfrowym, w tym także uczniowie z doświadczeniem migracyjnym. 

Z ostatnich zgłoszeń dostaliśmy prośbę o pomocy od Szkoły Podstawowej nr 19 we Wrocławiu dla 2 uczniów:

  1. Uczeń 5 klasy, 11 lat, do Polski przyjechał w styczniu 2020 r., nie korzysta z komputera ponieważ sytuacja w domu jest trudna. Na całą rodzinę zarabia tylko 1 rodzic. Mama ucznia pomaga w miarę możliwości językowych w lekcjach dziecku. Rodziny nie stać na zakup komputera.
  1. Uczennica 7 klasy, 13 lat, do Polski przyjechała w 2019 roku. Z powodu wielodzietności (3 rodzeństwa) rodzice nie są w stanie zakupić drugiego laptopa. Uczennica opuszcza lekcje zdalne, nie rozumie do końca języka polskiego, zaczynają pojawiać się zaległości.

 #GivingTuesday – przekaż swój stary komputer dla potrzebujących 

Dlatego do Światowego dnia charytatywności #GivingTuesday, który w tym roku wypada na 1 grudnia – my jako Fundacja przeprowadzamy akcję pomocy w nauce poprzez przekazanie sprzętu dla potrzebujących w tych przypadkach, kiedy szkoły nie są w stanie wypożyczyć sprzętu dzieciom. 

Będziemy wdzięczni wszelkiej pomocy – jak przekazaniu używanego sprzętu, zarówno i upowszechnieniu informacji wśród znajomych oraz kolegów. Zgłoszenia przyjmowane są pod mailem zlata.veresniak@fotlsuj.cluster031.hosting.ovh.net, pokonajmy cyfrowe wykluczenie uczniów razem! 

Bądź w kontakcie z Fundacją Ukraina! 

Obserwujcie nas na stronach społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi projektami i wydarzeniami Fundacji Ukraina! 

Facebook: https://www.facebook.com/CUKR.Wroclaw/ i https://www.facebook.com/fundacja.ukraina/ oraz https://www.facebook.com/IPM.Instutut.Praw.Migrantow

Instagram: https://www.instagram.com/cukr.wroclaw/.

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCS9Afcq5gYybQwMTOvfeGXg