Blog

Lipiec miesiącem podróży – zapraszamy na wydarzenia w ramach projektu „Polska- moje miejsce”__

W ramach cyklu szkoleń dla migrantów „Polska to moje miejsce” lipiec poświęcimy tematowi podróży i rozważymy kwestie związane z wakacjami, przyspieszeniem uzyskania dokumentów niezbędnych dla podróży, a nawet zorganizujemy wycieczkę Wrocławiem. Sprawdzajcie szczegóły w artykule i rejestrujcie się na darmowe wydarzenia od Fundacji Ukraina. 

Harmonogram szkoleń „Polska – moje miejsce” na lipiec 

  • 16.07 o 18:00 – Wycieczka Wrocławiem z Krystyną Podolyan

Miesiąc podróży zaczynamy z bezpłatnej wycieczki integracyjnej Wrocławiem z popularną przewodniczką i blogerką Krystyną Podolyan:

„Jak przytulić Wrocław w 2 godziny” – podstawowe zwiedzanie historycznego centrum, które kończymy w najbardziej romantycznym miejscu we Wrocławiu – na Wyspie Tumskiej. Porozmawiajmy o mieście 100 mostów, 5 koron i 600 gnomów! Średnio pokonamy około 4-5 km w zależności od chęci i możliwości grupy. Więc weźcie ze sobą butelkę wody, wygodne buty i dobry nastrój!

Pamiętajcie, że liczba miejsc jest ograniczona do 20 uczestników, więc prosimy o wcześniejszą  rezerwację pod linkiem: https://tiny.pl/9qjgd

Uwaga! Wycieczka prowadzona jest w języku rosyjskim. Prosimy o przybycie 20-30 minut wcześniej, aby potwierdzić rejestrację. Miejsce spotkania – CUKR, ul Ruska 46А/201.

  • 23.07 o 17:00  –  Szkolenie “Wakacje a legalna praca w UE”

23 lipca porozmawiamy o możliwościach legalnej pracy za granicą. Prawnik Instytutu Praw Migrantów omówi takie tematy jak: 

– Zezwolenie na pracę wakacyjną 

– Praca ucznia i osób małoletnich

– Czy można pracować w innych krajach UE?

– Delegacja do pracy w innym kraju UE

Obowiązuje poprzednia rejestracja pod linkiem: https://tiny.pl/9qnds. Serdecznie zapraszamy do zapisów, zgłoszenia przyjmowane są do godziny 16:00 dnia 23.07 lub do wyczerpania miejsc na sali!    

Uwaga! Szkolenie prowadzone będzie NA ŻYWO w języku polskim, prosimy przyjść 30 minut wcześniej w celu dokończenia rejestracji i zajęcia miejsca na sali. Przy sobie trzeba mieć maseczkę. 

  • 30.07 o 17:00 – Szkolenie “Przyspieszenie wydania karty pobytu aby zacząć podróżować” 

30 lipca razem z prawnikiem Instytutu Praw Migrantów porozmawiamy o możliwościach przyspieszenia wydania karty pobytu aby zacząć podróżować, a mianowicie podejmiemy tematy:

– System składania wniosku na pobyt czasowy w DUW

– Kompletny wniosek i braki formalne

– Wniosek o wgląd do akt sprawy 

– Prośba o przyspieszenie sprawy

– Ponaglenie na przewlekłość i bezczynność

– Skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

Obowiązuje poprzednia rejestracja pod linkiem: https://tiny.pl/9qnjk. Serdecznie zapraszamy do zapisów, zgłoszenia przyjmowane są do godziny 16:00 dnia 30.07 lub do wyczerpania miejsc na sali!    

Uwaga! Szkolenie prowadzone będzie NA ŻYWO w języku polskim, prosimy przyjść 30 minut wcześniej w celu dokończenia rejestracji i zajęcia miejsca na sali. Przy sobie trzeba mieć maseczkę.

Ważne szczegóły:

  1. Wszystkie wydarzenia są darmowe!
  2. Na wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez dołączone linki. Osoby niezarejestrowane nie mogą wziąć udziału w wydarzeniach!
  3. Webinaria dedykowane są obywatelom państw trzecich (pochodzących spoza krajów UE).

W razie pytań dotyczących webinarów, zapraszamy do kontaktu poprzez nasze media społecznościowe.

Bądź w kontakcie z Fundacją Ukraina! 

Obserwujcie nas, aby być na bieżąco ze wszystkimi projektami i wydarzeniami Fundacji Ukraina! 

Facebook: https://www.facebook.com/CUKR.Wroclaw/ i https://www.facebook.com/fundacja.ukraina/.

Instagram: https://www.instagram.com/cukr.wroclaw/.    

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCS9Afcq5gYybQwMTOvfeGXg.

restart