Blog

Praca w Polsce w szkołach, dla pedagogów i nie tylko__

Do polskich szkół uczęszcza coraz więcej uczniów z Ukrainy. Ze względu na częstą barierę językową,  zaistniała potrzeba (i chęć) zatrudnienia osób posługujących się biegle językiem ukraińskim  we wrocławskich szkołach.

Dyrektorzy szkół poszukują pracowników na stanowiska: nauczyciela i asystenta nauczyciela. Wrocław i UNICEF rozpoczęły akcję, która ma na celu  ułatwienie w nawiązaniu kontaktu między potencjalnymi pracownikami (również z Ukrainy) a dyrektorami placówek edukacyjnych.

Uczniowie uchodźcy napotykają na różne problemy w szkołach, m.in. dotyczące adaptacji w nowym środowisku, komunikacji i porozumiewaniu się z innymi uczniami, dlatego też w celu zniwelowania tych problemów rozpoczęto rekrutację asystentów międzykulturowych do wrocławskich szkół.

Jeżeli lubisz kontakt z dziećmi, jesteś osobą otwartą i komunikatywną, możesz zostawić swoje dane osobowe w bazie pod linkiem: https://www.wroclaw.pl/ua/vchyteli

Chodzi o osoby, które chciałyby pracować w szkole jako asystenci międzykulturowi lub asystenci nauczyciela. W tym celu wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

  • Wypełnij ankietę pod linkiem https://www.wroclaw.pl/ua/vchyteli
  • Twoje zgłoszenie zostanie przekazane do dyrektorów wrocławskich szkół i placówek oświatowych
  • Jeśli któryś z dyrektorów będzie zainteresowany Twoim zgłoszeniem, skontaktuje się z Tobą, aby zaprosić Cię na rozmowę kwalifikacyjną
  • Jeśli rozmowa się powiedzie, rozpoczniesz pracę we wrocławskiej szkole

Wiedza to potęga, więc warto dzielić się nią.