Blog

Weekend w CUKRе – zapraszamy na warsztaty „Rękodzieło Halloweenowe”__

Co robić w weekend we Wrocławiu? W CUKRze znamy odpowiedź! Zapraszamy migrantów do spędzenia niedzieli w naszym Centrum Kultury na twórczych warsztatach “Halloweenowe rękodzieło” i do zanurzenia się z nami w przedświąteczną atmosferę najbardziej magicznej nocy w roku!

W CUKRze przygotowania do obchodów Halloweenu idą już pełną parą. W ramach projektu „Program Integracyjny Ruska  46 A” w najbliższą niedzielę odbędą się kreatywne warsztaty artystyczne dla dorosłych i dzieci. W programie zaplanowane są dwa spotkania tematyczne, sprawdzajcie harmonogram i rezerwujcie miejsca na wydarzenia. Ze względu na ograniczenia związane z pogorszeniem się sytuacji epidemiologicznej  liczba miejsc jest ograniczona.

Harmonogram warsztatów „Halloweenowe rękodzieło”

  • 18 października, 11:00 – Bezpłatne warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat „Handmade maseczka ​​na Halloween”

Podczas wydarzenia nasza niezastąpiona nauczycielka sztuki Anna Kharitonova opowie i pokaże naszym małym gościom, jak własnoręcznie wykonać spektakularną maskę na Halloween. Wszystkie materiały zapewnia Fundacja Ukraina. Dodatkowo nasi goście otrzymają w prezencie książkę-antologię polskiej bajki „Droga nie ma końca”. Nie możemy się doczekać spotkania z chłopcami, dziewczynami i ich rodzicami.

  • 18 października 13:30 – Bezpłatne warsztaty dla dorosłych „Rysowanie na czarnym tle”

Nasz zespół zadbał również o starszych miłośników sztuki. Inspirację będą mogli uzyskać podczas darmowego warsztatu Anny Kharitonovej „Rysowania na czarnym tle”. W ramach wydarzenia stworzymy elegancki obraz w stylu monochromatycznym przy użyciu czarnego papieru i białej farby. Wszystkie materiały zapewnia Fundacja Ukraina.

Aby zarezerwować miejsce na warsztatach, należy wypełnić formularz pod linkiem https://tiny.pl/7lxzt. Można wziąć udział jak w jednym, tak i w dwóch warsztatach.

Przypominamy, że wszystkie stacjonarne wydarzenia odbywają się w Centrum Ukraińskie  Kultury i Rozwoju „CUKR” przy ulicy Ruskiej 46A/201. Naciśnij 4 na domofonie, aby wejść. Pamiętaj, aby mieć przy sobie maskę!

Integracja mieszkańców Wrocławia wraz z projektem „Program Integracyjny Rosyjski 46A”

Wydarzenia odbywają się w ramach projektu „Program Integracyjny Ruska 46 A”, celem którego  jest integracja i adaptacja migrantów we Wrocławiu poprzez działania kulturalne i twórcze. Udział w inicjatywach projektu jest całkowicie bezpłatny i nie podlega ograniczeniom wiekowym ani narodowościowym. Więcej o projekcie przeczytacie w artykule https://fundacjaukraina.eu/program-integracyjny-dla-kazdego-ruska-46a-ii/

Niedzielna Asztanga joga i wykłady francuskiego od CUKRa

Przypominamy również, że w każdą niedzielę w naszym Centrum odbywają się bezpłatne zajęcia z Jogi Ashtanga. Zajęcia nie wymagają wcześniejszej rejestracji. Przy sobie trzeba mieć własną matę do jogi i maskę.

Ponadto w każdą niedzielę zdalnie odbywają się wykłady z języka francuskiego. Aby zostać ich uczestnikiem, należy przed rozpoczęciem wykładu kliknąć link do transmisji: https://zoom.us/…/tJMkce6uqT8pE9ErSEAPKJzXpL_qzKgGIblR.

Bądź w kontakcie z Fundacją Ukraina!

Będzie nam miło widzieć Was na naszych wydarzeniach i nie zapomnijcie obserwować nas na portalach społecznościowych!

Facebook: https://www.facebook.com/CUKR.Wroclaw/ i https://www.facebook.com/fundacja.ukraina/.

Instagram: https://www.instagram.com/cukr.wroclaw/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCS9Afcq5gYybQwMTOvfeGXg.

Wydarzenia zorganizowano w ramach projektu „Program integracyjny Ruska 46A”, współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

Nowe logo Ruska