Projekt „Safe Space”__

W związku z atakiem Rosji i rozpoczęciem wojny na pełną skalę, tysiące ludzi w Ukrainie zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów.

Wielu z nich już nigdy nie będzie mogło wrócić do swoich domów, ponieważ zostały one częściowo lub całkowicie zniszczone lub uszkodzone w wyniku rosyjskiej agresji. Oprócz tego, że osoby te musiały spakować całe swoje życie do jednej walizki i wyjechać w nieznanym kierunku, wielu z nich straciło również źródło utrzymania i obecnie nie ma możliwości zarobkowania.

Nasz projekt “Safe Space” ma na celu zapewnienie osobom wewnętrznie przesiedlonym na terytorium Ukrainiy przynajmniej tymczasowego miejsca zamieszkania (tzw. schronienia) i możliwości powrotu do normalnego życia.

Safe Space
Safe Space

Zapewnienie podstawowych potrzeb, takich jak jedzenie, higiena, schronienie, daje ludziom szansę na otrząśnięcie się z początkowego szoku i pozwala skupić się na radzeniu sobie z nową rzeczywistością, w której się znaleźli. Fundacja Ukraina zaopatruje schron w artykuły pierwszej potrzeby (żywność, higiena, chemia gospodarcza, drewno opałowe itp.)

Schron ten znajduje się w mieście Łuck na bazie art hostelu Adrenalin.

To miejsce obecnie zapewnia mieszkańcom trzy ciepłe posiłki, miejsca do spania, pranie, prysznice do higieny osobistej, pomoc humanitarną i nie tylko.

Schron odwiedzają również pracownicy socjalni i inni specjaliści, którzy pomagają mieszkańcom w rozwiązywaniu różnych problemów, takich jak poszukiwanie pracy czy porady  prawna, a także zajęcia dla dzieci i arteterapia dla dorosłych.

Obecnie w schronie przebywa codziennie ponad 100 osób, z czego 35 to dzieci. Łącznie schron może zabezpieczyć potrzeby ponad 200 osób.

Na terenie schroniska znajduje się również schron przeciwbombowy, z którego podczas alarmów powietrznych korzysta ponad 200 osób.

Celem projektu jest również poprawa stanu schronu przeciwbombowego, aby uczynić go bardziej komfortowym dla przebywających w nim osób dorosłych i dzieci, a mianowicie podjąć następujące działania:

  • wypełnić podłogi betonem;
  • wzmocnić ściany i belki nośne;
  • otynkować i pomalować ściany;
  • stworzyć drugie wyjście awaryjne;
  • zakupić meble niezbędne do komfortowego funkcjonowania.

Jednym z najbezpieczniejszych miejsc dla człowieka jest jego dom. Niestety mieszkańcy schroniska nie mają możliwości czuć się bezpiecznie, dlatego apelujemy o wsparcie zbiórki na remont schronu znajdującego się na jego terytorium. Taki schron może uratować życie podczas ataku bombowego.

Wesprzyj naszą zbiórkę i pomóż odbudować schron przeciwbombowy!

Safe Space

Wesprzyj projekt „Safe Space”

Przekaż darowiznę przez zrzutka.pl