Działalność

Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju__

CUKR Logo

Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju – jednen z największych i najbardziej znanych projektów Fundacji Ukraina. Centrum powstało w dniu 19 listopada 2016 roku przy ul.Ruskiej 46A i od tego czasu jest otwartym dla każdego miejscem spotkań i integracji społeczności przyjmującej i migranckiej we Wrocławiu.

C (Centrum) – miejsce  spotkań, dyskusji, rozmów, rozwoju, integracji i poznawania nowych kultur w samym sercu miasta.

U (Ukraińskie) – stworzone przez ukraińców aby wspierać i integrować różne narodowości, zamieszkujące na Dolnym Śląsku.

K (Kultury) – ośrodek kultury, który łączy w sobie  nowoczesność i tradycje.

R (Rozwoju) – oprócz kultury i integracji, mocny nacisk stawiany jest na rozwój, zarówno zawodowy, jak i osobisty.

W tym wyjątkowym miejscu na mapie Wrocławia tworzymy przestrzeń do integracji, edukacji i rozwoju, pozwalając migrantom i obywatelom Wrocławia realizować się na wiele sposobów.

Główny zakres działań to:

• Wydarzenia kulturalne: wieczory i spotkania literackie, prezentacje książek, koncerty, stand-up’y
  • Warsztaty (artystyczne, plastyczne, florystyczne) integracyjne dla dzieci i dorosłych, pikniki integracyjne i rodzinne gry miejskie, gry planszowe
  • Spotkania adaptacyjne dla dorosłych: SMART Fitness, Tai Chi, Nordic Walking, Zumba; adaptacyjno-edukacyjne dla dzieci w języku polskim (zajęcia taneczne oraz plastyczne)
  • Szkolenia edukacyjne z zakresu adaptacji, integracji oraz legalizacji pobytu w Polsce

Kluby językowe:

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą i harmonogramem bezpłatnych wydarzeń, prowadzonych przez Centrum Ukraiński Kultury i Rozwoju, na mediach społecznościowych CUKR’u:

Śledźcie nasze strony w mediach społecznościowych by nie przegapić najciekawszych wydarzeń, udział w których jest całkowicie bezpłatny! Uprzedzamy jednak, że na większość wydarzeń obowiązuje wcześniejsza rejestracja.