Działalność

Kursy języka polskiego__

Fundacja Ukraina Logo

Znajomość języka polskiego znacznie zwiększa szanse migrantów i uchodźców na adaptację w polskim społeczeństwie i szybsze znalezienie pracy.

Fundacja Ukraina organizuje bezpłatne kursy języka polskiego w ramach wsparcia procesu integracji, adaptacji i rozwoju migrantów oraz uchodźców zamieszkałych na Dolnym Śląsku. Zajęcia w grupach o różnych poziomach zaawansowania (od A1 do B2) są prowadzone przez doświadczonych lektorów Uniwersytetu Wrocławskiego. Czas trwania kursu to średnio 3-4 miesiące (60 godzin dedaktzcynzch).

Każdemu uczestnikowi zajęć całkowicie za darmo są zapewniane niezbędne materiały do nauki – materiały biurowe, podręcznik oraz autorskie zadania od nauczycieli. Grafik oraz poziom zaawansowania zajęć jest planowany indywidualnie przed każdym cyklem kursu w oparciu o zgłoszone w ankietach preferowane dni i godziny na tyle, na ile jest to możliwe. Zajęcia we wszystkich grupach odbywają się wyłącznie w trybie offline zgodnie z wymogami projektów, z których są finansowane kursy językowe.

W roku 2022 udało nam się zorganizować 18 darmowych kursów języka polskiego dla łącznie 254 migrantów i uchodźców. Wszystkie zajęcia zostały przeprowadzone offline we Wrocławiu.

Informacje o naborach w nowe grupy znajdziecie na profilach społecznościowych Fundacji Ukraina.