Październik – Listopad 2022

#SAVEUKRAINE RAPORT

Dziś chcemy podzielić się z Wami osiągnięciami działań w ramach akcji za październik-listopad

Koordynacja wolontariuszy

Koordynacja wolontariuszy

W ciągu dwóch ubiegłych miesięcy blisko 40 wolontariuszy wzięli aktywny udział w działalności Fundacji. Nasi wolontariusze pracowali w Centrum Wsparcia Uchodźców, udzielając pomocy informacyjnej i psychologicznej, pracowali jako tłumacze w Konsulacie Generalnym Ukrainy, a także zbierali i pakowali pomoc humanitarną na magazynie Fundacji Ukraina💙💛

Wsparcie informacyjne

W ciągu października oraz listopada pracownicy Punktu Informacyjnego naszego Instytutu Praw Migrantów udzielili wsparcia informacyjnego w zakresie legalizacji oraz adaptacji 6154 оsobom, a mianowicie:

✔️ udzielili  3093 konsultacji stacjonarnych, w tym:

🔗 201 prawną,

🔗 154 psychologicznych,

🔗 26 konsultacja z zakresu doradztwa zawodowego,

🔗 2712 konsultacji ogólnych w punkcie informacyjnym IPM;

✔️ udzielili 3061  konsultacji zdalnych, w tym:

🔗 2733 konsultacji telefonicznych,

🔗 201 mailowych,

🔗 127 porad informacyjnych w sieciach społecznościowych.

Wsparcie informacyjne

Zebrane funduszy

Zbieranie funduszy w ramach akcji “SAVE UKRAINE” – 325 402 zł

W ciągu października oraz listopada dzięki Wam, naszym partnerom i darczyńcom udało nam się zebrać ponad 325 402 zł! Nie zwalniamy tempa pomocy! Pamiętaj: nie ma pomocy za małej! Każda Twoja złotówka ratuje komuś życie! Dlatego nie przestawaj przekazywać darowizn i dzielić się informacją o naszej akcji humanitarną w mediach społecznościowych – to ogromny wkład w zwycięstwo i naszą wspólną przyszłość.

🙏 Dzięki zebranym środkom udało nam się zakupić i wysłać do Ukrainy 1945 paczek w ramach projektu HELP UA PACKAGE: https://fundacjaukraina.eu/help-ua-package/, a mianowicie:

✔️ 648 paczek z żywnością dla 762 mieszkańców  Charkowa w październiku;

✔️ 36 rodzinnych i 114 dorosłych paczek żywnościowych dla Charkowa i 112 zestawów rodzinnych, 734 dorosłych i 301 dziecięcych zestawów żywnościowych dla regionu Doniecka w  listopadzie.🔎 Szczegółową listę zakupów i wydatków w ramach akcji można znaleźć pod linkiem: https://tiny.pl/9knf4.

Zbiór i wysyłka pomocy humanitarnej

UWAGA! Zmiana lokacji magazynu Fundacji Ukraina. Nowy adres –  ul. Tęczowa 84A

W ciągu dwóch ubiegłych miesięcy udało nam się:

✅ dostarczyć agregat prądotwórczy, zakupiony przez władze Wrocławia dla miasta Lwów.

✅ wysłać paletę z medykamentami, apteczkami taktycznymi i opatrunkami dla organizacji charytatywnej “Ukraina w naszych sercach” w obwodzie lwowskim.

Pomoc humanitarna

👉 Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie naszych działań i prosimy nie stracać entuzjazmu wolontariackiego! Przetrwaliśmy razem już dziewięć miesięcy wojny i walki o prawdę i przyszłość całego cywilizowanego świata! Ale by nadal mocno trzymać front humanitarny potrzebujemy waszej pomocy!

🤔 Jak najlepiej pomagać?Lepsza jest nawet mała pomoc, ale regularna! Ofiary działań wojennych potrzebują długoterminowego wsparcia. Lepiej jest rozłożyć pomoc na dłuższy okres czasu, niż jednorazowo przekazać darowiznę i stracić interes. Możesz przekazywać darowiznę nawet raz na miesiąc/kwartał – ale regularnie🙌

Wesprzeć akcję można bezpośrednio na naszej stronie:

Pracujemy razem na nasze zwycięstwo!