Wrzesień 2022

#SAVEUKRAINE RAPORT

Dziś chcemy podzielić się z Wami osiągnięciami działań w ramach akcji za wrzesień

Koordynacja wolontariuszy

Koordynacja wolontariuszy

W ciągu września blisko 120 wolontariuszy wzięli aktywny udział w działalności Fundacji. Nasi wolontariusze pomagali przede wszystkim nowo przybyłym uchodźcom we Wrocławiu, udzielając pomocy informacyjnej i psychologicznej w punkcie recepcyjnym Pomoc dla Ukrainy – PKP Wrocław. Również udzielali wsparcia informacyjnego i pracowali jako tłumacze w Konsulacie Generalnym Ukrainy we Wrocławiu💙💛

Wsparcie informacyjne

W ciągu września pracownicy Punktu Informacyjnego naszego Instytutu Praw Migrantów udzielili wsparcia informacyjnego w zakresie legalizacji oraz adaptacji 1934 оsobom, a mianowicie:

✔️ udzielili  818 konsultacji stacjonarnych, w tym:

🔗 66 prawnych,

🔗 50 psychologicznych,

🔗 21 konsultacja z zakresu doradztwa zawodowego,

🔗 392 konsultacji w punkcie informacyjnym IPM;

✔️ udzielili  1116  konsultacji zdalnych, w tym:

🔗 przeprowadzili  971 konsultacji telefonicznych,

🔗 opracowali na 115 wiadomości mailowych,

🔗 udzielili ponad 30 porad informacyjnych w sieciach społecznościowych.

Wsparcie informacyjne

1934 konsultacji

Zebrane funduszy

Zbieranie funduszy w ramach akcji “SAVE UKRAINE” – 136 584 zł

W ciągu września dzięki Wam, naszym partnerom i darczyńcom udało nam się zebrać ponad 136 584 zł! Nie zwalniamy tempa pomocy! Pamiętaj: nie ma pomocy za małej! Każda Twoja złotówka ratuje komuś życie! Dlatego nie przestawaj przekazywać darowizn i dzielić się naszą akcją humanitarną w mediach społecznościowych – to ogromny wkład w zwycięstwo i naszą wspólną przyszłość.

🙏 Dzięki zebranym we wrześniu środkom udało nam się zakupić i wysłać do Ukrainy m.in.:

✔️ Samochód osobowy NISSAN X-TRAIL o wartości 7 000,00 dla fundacji charytatywnej „SZPITAL ZAPORIZHZHYA”.

✔️ Reanimobil  OPEL FRONTERA o wartości 34 905,90 zł na rzecz organizacji charytatywnej w Kijowie „Bezpieczny Kraj”.

✔️ Noktowizor AGM PVS14-51 NW ECHO FOM o wartości 4314 euro dla organizacji charytatywnej „Fundusz wsparcia polityki zawodowej”.

✔️ 5000 zł przekazano również na odbudowę dachu budynku administracyjnego STOWARZYSZENIA WSPÓŁWŁAŚCICIELI BUDYNKU MIESZKALNEGO “MECHNYKOVA 82“ w mieście Irpiń.🔎 Szczegółową listę zakupów i wydatków w ramach akcji można znaleźć pod linkiem: https://tiny.pl/9knf4.

Zbiór i wysyłka pomocy humanitarnej

We wrześniu udało nam się:

✅ zorganizować wysyłkę pomocy humanitarnej dla Organizacji Charytatywnej „Ukraina w naszych sercach” w mieście Winnica w postaci bandaży, maseczek, antyseptyków,  systemu sztucznej wentylacji, kamizelek odblaskowych-

✅ przekazać do Regionalnego Szpitala Klinicznego Weteranów Wojennych w Sumach bandaży,  kuli ortopedycznych, bandaży sterylnych.

UWAGA! Zmiana lokacji magazynu Fundacji Ukraina. Nowy adres –  ul. Tęczowa 84A

🚂 Fundacja Ukraina również kontynuuje aktywne wspieranie projektu RAILWAY HUMANITARIAN CORRIDOR (“Koleje pomagają Ukrainie”).

Wspólnie zorganizowaliśmy:

✅ 29.09.2022 – wysyłkę wagonu pomocy humanitarnej dla Mikołajowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej:

🔗 17 palet środków antyseptycznych;

🔗 3 palety rzeczy dla dzieci i wody;

🔗 2 palety bandaży;

🔗 83 materace.Więcej o projekcie przeczytasz tu: https://railwayhelpsukraine.org/.

Pomoc humanitarna

📦 Wrzesień dla Fundacji Ukraina był również początkiem realizacji projektu HELP UA PACKAGE, w ramach którego wysłaliśmy pierwsze 10 testowych zestawów żywności do mieszkańców miasta Kupyansk i wsi Studenok w obwodzie charkowskim, niedawno wyzwolonym spod okupacji rosyjskiej.

👉 Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie naszych działań i prosimy nie stracić entuzjazmu wolontariackiego! Za nami już osiem miesięcy wojny i walki o prawdę i przyszłość całego cywilizowanego świata! Ale nie potrafimy i nadal mocno trzymać front humanitarny bez waszej pomocy!

🤔“Jak najlepiej pomagać?”Pomagaj mądrze! Ofiary działań wojennych potrzebują długoterminowego wsparcia. Lepiej jest rozłożyć pomoc na dłuższy okres czasu, niż jednorazowo przekazać darowiznę i stracić interes. Możesz przekazywać darowiznę nawet raz na miesiąc/kwartał – ale regularnie. 🙌

Wesprzeć akcję można bezpośrednio na naszej stronie:

Razem jesteśmy siłą, zwycięstwo będzie z Ukrainą! 🇺🇦💪