Styczeń – Czerwiec 2023

#SAVEUKRAINE RAPORT

Akcja SAVE UKRAINE to zespół działań i mechanizmów mających na celu pomóc Ukrainie, jej mieszkańcom oraz uchodźcom zmuszonym do ucieczki przed wojną na Dolny Śląsk. Operatorem akcji jest Fundacja Ukraina.

Przedstawiamy wyniki naszej nieustannej pracy w kierunku pomocy Ukrainie w ramach kampanii SAVE UKRAINE

Jak wspieramy front humanitarny w roku 2023? Czas na półroczne podsumowanie działań Fundacji Ukraina!

Wsparcie informacyjne

4.113 konsultacje stacjonarne

5.497 konsultacji zdalnych

373 konsultacje mobilne

Wsparcie informacyjne

• W okresie 1.01.2023-30.06.2023 pracownicy Punktu Informacyjnego naszego Instytutu Praw Migrantów @ipm_wroclaw udzielili 9.983 konsultacji w zakresie legalizacji, adaptacji oraz wsparcia informacyjnego, psychologicznego i zawodowego, a mianowicie:
  • 4.113 konsultacje stacjonarne;
  • 5.497 konsultacji zdalnych;
  • 373 konsultacje mobilne w Wałbrzychu, Bolesławcu i Jeleniej Górze.

🏫 Dzięki pracy Centrum Wsparcia Uchodźców, koordynowanego przez Fundację Ukraina, w ciągu pierwszego półrocza:

1.453 osoby otrzymały bezpłatne zakwaterowanie na terenie Dolnego Śląska;11.128 osób uzyskało wsparcie w zakresie informacyjnym, prawnym, psychologicznym oraz pomoc w poszukiwaniu pracy.

Zbieranie funduszy w ramach akcji “SAVE UKRAINE”

W ciągu pierwszych 6 miesięcy bieżącego roku dzięki Wam, naszym partnerom i darczyńcom udało nam się zebrać ponad 702.613 zł! Nie zwalniamy tempa! Pamiętaj – nie ma pomocy za małej! Każda złotówka ratuje komuś życie! Dlatego nie przestawaj przekazywać darowizn i dzielić się informacją o naszej akcji humanitarnej w mediach społecznościowych – to ogromny wkład w zwycięstwo i naszą wspólną przyszłość.

Zebrane funduszy

>702,613 zł

Dzięki zebranym środkom za ubiegłe półrocze udało nam się kupić i wysłać do Ukrainy 3.893 paczki w ramach projektu HELP UA PACKAGE.

Trafiły one do obwodów: zaporoskiego, chersońskiego, kijowskiego, dnipropetrowskiego, charkowskiego, kirowohradskiego oraz lwowskiego.

✅ oprócz paczek wysłaliśmy również  200 kg produktów (olej, mąka, płatki zbożowe, żywność dla dzieci i słodycze) na rzecz funduszu charytatywnego „Malysz” w mieście Mikołajów.

Zapraszamy do wsparcia projektu HELP UA PACKAGE: https://zrzutka.pl/helpuapackage2-0

Zbiór i wysyłka pomocy humanitarnej

❗️ UWAGA! Zmiana lokalizacji magazynu Fundacji Ukraina.

📍 Nowy adres to Dolnośląski Park Innowacji i Nauki, ul. Kwiatkowskiego 4, 52-407 Wrocław (wejście od ul. Tynieckiej).

📌 W ramach zbiórki uruchomionej na rzecz pomocy ofiar powodzi po wysadzeniu tamy w Kachowskiej Elektrowni Wodnej, dzięki mieszkańcom Wrocławia, udało nam się zebrać i wysłać do Ukrainy około 850 kg pomocy humanitarnej.

📌 We współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego zrealizowaliśmy dostawę  24 palet pomocy humanitarnej do Kirowohradzkiej Obwodowej Państwowej Administracji Wojskowej. W szczególności zostały dostarczone następujące artykuły:

✅ produkty żywnościowe,

✅ generatory,

✅ grzejniki,

✅ materace i śpiwory,

✅ środki higieniczne i bandaże.

👉  Wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego zorganizowaliśmy  również wysyłkę 17 karetek i jednego TIR’a z 33 paletami pomocy humanitarnej.

🚑 9 karetek pojechało do miasta Dnipro;

🚑 8 karetek i TIR wyruszyły do Kropywnyckiego.

Palety zawierały lekarstwa, żywność, środki opatrunkowe i higieniczne oraz inne niezbędne przedmioty dla osób poszkodowanych.

Pomoc humanitarna

57 palet

17 karetek

Fundacja Ukraina uruchomiła projekt SAFE SPACE mający na celu wsparcie osób przesiedlonych, które w wyniku rosyjskiej agresji całkowicie lub częściowo straciły miejsce zamieszkania

Osoby te przebywają w schronie w mieście Łuck. Obecnie mieści on ponad 130 osób przesiedlonych, w tym 35 dzieci.

W najbliższym czasie mamy w planach przeprowadzenie remontu w schronie, by w razie alarmu powietrznego mieszkańcy SAFE SPACE mogli czuć się bezpieczni.

🫶Wy też możecie wesprzeć zbiórkę SAFE SPACE i pomóc nam w naprawie schronu: https://zrzutka.pl/peuska!

👉 Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie naszych działań i prosimy nie tracić entuzjazmu wolontariackiego! Przetrwaliśmy razem już ponad 500 dni wojny oraz walki o prawdę i przyszłość całego cywilizowanego świata! Ale by nadal mocno wspierać front humanitarny potrzebujemy waszej pomocy!

Wesprzeć akcję SAVE UKRAINE można bezpośrednio na naszej stronie: https://fundacjaukraina.eu/saveukraine/.

Razem do wspólnego zwycięstwa! 🇺🇦💪