Blog

Akcja charytatywna “Pakujemy 700 paczek dla Ukrainy” zebrała blisko 100 wolontariuszy!__

W dniu 7 kwietnia Fundacja Ukraina zorganizowała wyjątkowe wydarzenie charytatywne, które zgromadziło społeczność we Wrocławiu w celu pomocy osobom dotkniętym rosyjską agresją w Ukrainie. Dzięki wsparciu finansowemu firmy Deviniti Sp. z o.o. , zorganizowano akcję pakowania żywności dla potrzebujących, która odbyła się w ramach projektu „HELP UA PACKAGE”. 

Poznajcie projekt  “HELP UA PACKAGE”

Projekt “HELP UA PACKAGE” jest prowadzony przez Fundację Ukraina od lipca 2022 roku i ma na celu wsparcie osób starszych, niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi z regionów Ukrainy najbardziej dotkniętych wojną poprzez dostarczanie im paczek żywnościowych. Od czasu uruchomienia projektu udało się nam wysłać około 10500 zestawów żywnościowych do ludności Charkowa, Zaporoża, Mikołajowa, obwodu donieckiego oraz miast goszczących osoby wewnętrznie przesiedlonych.

Wesprzeć nasze działania oraz przeczytać więcej na temat projektu można tu: https://fundacjaukraina.eu/pomoc-da-ukrainy/projekt-help-ua-package/.   

700 paczek żywnościowych dla Ukrainy. Jak było? 

Blisko 100 wolontariuszy, w tym dzieci i osoby starsze, zaangażowało się w akcję, tworząc jednocześnie wzruszające chwile i pokazując, jak dużo można osiągnąć, działając razem. Podczas akcji  udało się zebrać 700 paczek żywnościowych dla osób wewnętrznie przesiedlonych, znajdujących się w mieście Aleksandria, oraz ewakuowanych z obwodu sumskiego. 

Wydarzenie było nie tylko okazją do pomocy potrzebującym, ale także do promowania zaangażowania społecznego, budowania świadomej wspólnoty i solidarności. Poprzez udział w zabawach integracyjnych, konkursach i quizach na temat wolontariatu, przeprowadzonych przez naszych pracowników, uczestnicy wydarzenia dowiedzieli się więcej o historii, ważności społecznej i rozpowszechnienia kultury wolontariatu na całym świecie.

Akcja pakowania odbyła się w się na podwórku ulicy Ruskiej 46, gdzie od godziny 12:00 do 17:00 wolontariusze pakowali zestawy żywnościowe. Przyjazna atmosfera, gorąca herbata oraz kanapki stworzyły sprzyjające warunki do pracy, a momentalne zdjęcia na pamiątkę oraz upominki od Fundacji Ukraina dodatkowo umiliły czas spędzony na pomocy innym. 

Fundacja Ukraina wyraża ogromną wdzięczność firmie Deviniti Sp. z o.o. za wsparcie finansowe projektu „HELP UA PACKAGE”, które umożliwiło zakup żywności do 700 wysłanych zestawów i przeprowadzenia akcji pakowania.

Dla wszystkich uczestników oraz zainteresowanych wydarzeniem stworzyliśmy album ze zdjęciami na Facebooku. Zapraszamy Was do przeglądania i dzielenia się tym wyjątkowym doświadczeniem z innymi: https://tiny.pl/drpdh

Dzięki zaangażowaniu i wsparciu wszystkich uczestników, akcja „Pakujemy 700 paczek dla Ukrainy” stała się ogromnym sukcesem, przyczyniając się do zwiększenia ilości pomocy oraz pokazania siły solidarności i kultury wolontariatu, które są fundamentem naszej wspólnej działalności.

Akcja charytatywna została przeprowadzona dzięki wsparciu partnerów wydarzenia: Fundacji Ptach, Fundacji Wspierania Organizacji Pozarządowych “Umbrella” i Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

Fundacja Ukraina dziękuje każdemu, kto dołączył do akcji, za waszą chęć pomocy i współpracy. Razem pokazujemy, że możemy zdziałać wielkie rzeczy!

Śledźcie nasze media społecznościowe, aby zawsze być na bieżąco z inicjatywami Fundacji Ukraina:

Facebook: https://www.facebook.com/fundacja.ukraina 

Instagram: https://www.instagram.com/fundacjaukraina.eu/ 


Inicjatywa jest zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu firmy Deviniti Sp. z o.o.