Blog

Aktywny weekend Fundacji Ukraina – dzielimy się naszymi nowostkami!__

Podczas minionego weekendu mieliśmy okazję przedstawić naszą organizację, wesprzeć migrantów i przy okazji spotkać się z Wami osobiście, o ile wzięliśmy udział od razu w kilku ciekawych wydarzeniach we Wrocławiu i poza nim.

Opowiadamy więc o wszystkim po kolei:

  • W sobotę, 7 maja wzięliśmy udział w wydarzeniu poświęconemu Dniu Europy we Wrocławiu. 

Fundacja Ukraina była jedną z organizacji wystawiających się ze swoim stoiskiem. Naszym pracownikom udało się nie tylko wypromować działania organizacji, ale nadać wsparcie informacyjne i konsultacje prawne wszystkim zainteresowanym gościom wydarzenia.

  • 8 maja, w niedzielę, nie zabrakło nam sił dojechać do Wałbrzycha aby reprezentować naszą organizację na Dniu Europy. 

To również była świetna okazja, by opowiedzieć o działaniach Fundacji Ukraina oraz naszego Instytutu Praw Migrantów we Wrocławiu i nawiązać wiele znajomości. Na placu eventowym Starej Kopalni wystąpili różne zespoły muzyczne. To był nie tylko dobrze spędzony czas w miłej atmosferze, a również udało się nam zebrać koszty w ramach akcji “Save Ukraine” dla pomocy, skierowanej na działania w Ukrainie.

  • Nie ominęliśmy również świętowania Ukraińskiego Dnia Matki, obchodzonego 8 maja przy Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. 

Pracownicy naszego Instytutu Praw Migrantów wzięli udział w tym wydarzeniu aby wesprzeć ukraińskich kobiet z dziećmi, które musiały uciec do Polski przed rosyjską inwazją. 

  • 8-9 maja we Wrocławiu odbył się „Samorządowy Okrągły Stół”, którego Fundacja Ukraina jest partnerem strategicznym. 

Celem wydarzenia było pochylenie się nad wyzwaniem długoterminowego wsparcia dla uchodźców z Ukrainy. Podczas dwudniowego cyklu spotkań przedstawiciele Fundacji, w tym zarząd, wymienili się doświadczeniami z zaproszonymi gośćmi, wzięli udział w dyskusjach na temat wyzwań i dotychczasowych sukcesów z organizacjami i instytucjami z całej Polski. Wspólnie z partnerami, stroną społeczną, korporacjami samorządowymi, światem biznesu i nauki, zaproszonymi ekspertami było wypracowano modele dobrych praktyk, a także przedstawiono konieczne zmiany w przepisach prawa w temacie uchodźców z Ukrainy oraz wykorzystaniu potencjału migracji w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. 

Bardzo się cieszymy, że możemy pomagać i wspierać ukraińskich uchodźców wielotorowo! Wierzymy, że wydarzenia poświęcone tematyce wsparcia dla Ukrainy pozytywnie wpływają na rozwiązaniе kryzysu  uchodźczego nie tylko na Dolnym Śląsku, ale  i w całej Polsce, dlatego, że dobra praktyka, którą wyrobiamy, może stać przykładem dla innych miast. 

Wspólnie z wami działamy na rzecz Ukrainy i poprawienia sytuacji uchodźczej. Zachęcamy dołączyć do nas!

Bądź w kontakcie z Fundacją Ukraina!

Obserwujcie nas, aby być na bieżąco ze wszystkimi projektami i wydarzeniami Fundacji Ukraina!
Facebook: https://www.facebook.com/CUKR.Wroclaw/ oraz https://www.facebook.com/fundacja.ukraina/.
Instagram: https://www.instagram.com/cukr.wroclaw/.