Blog

Arteterapia – wyraź siebie poprzez sztukę! Harmonogram wydarzeń “Razem we Wrocławiu” na maj__

W maju w ramach bezpłatnych wydarzeń dla migrantów z cyklu „Razem we Wrocławiu” zaprosimy was na cudowne i pełne miłej atmosfery twórcze spotkania, przeznaczone dla wszystkich chętnych, niezależnie od wieku. Sprawdzajcie szczegóły w artykule i rejestrujcie się na wydarzenia.  

 

Harmonogram wydarzeń „Razem we Wrocławiu” na maj:

1.05, 12.00-14.00 – Warsztat artystyczny “Fluid Art”

Czym będziemy się zajmować?

1 maja w ramach cyklu wydarzeń dla migrantów “Razem we Wrocławiu” odbędzie się warsztat artystyczny dla dzieci i dorosłych “Fluid Art”.

W trakcie warsztatu pod okiem Anny Kharytonowej każdy uczestnik będzie miał okazję wyrazić swoje uczucia na papierze i stworzyć niepowtarzalny obraz, który zostanie unikatową dekoracją domu lub cennym prezentem dla bliskiej osoby.

Intuitywny rysunek w technice Fluid Art podaruje Tobie poczucie prawdziwego odprężenia, pomoże pozbyć się napięcia emocjonalnego. Za pomocą farb akrylowych będziesz mógł ożywić wszystkie swoje przeżycia i emocje. Kolory można wybierać samodzielnie, dlatego przyszły obraz będzie naprawdę indywidualnym dziełem sztuki. To będzie prawdziwa eksplozja emocji na płótnie!

Wykonane prace pozostają własnością uczestników. Podczas warsztatów zapewniamy wszystkie niezbędne materiały i narzędzia.

Jak zostać uczestnikiem?

Obowiązuje poprzednia rejestracja pod linkiem:  https://forms.gle/tzMnQStRdrbop1Qa8.

UWAGA! Warsztat odbędzie się NA ŻYWO w CUKRze, ul. Ruska 46A/201 (2 piętro, nr 4 na domofonie). Zajęcie będzie prowadzone w języku ukraińskim z możliwością tłumaczenia na język polski.

Serdecznie zapraszamy do zapisów, ilość miejsc ograniczona!


8.05, 12.00-14.00 – Warsztat artystyczny “Łapacz snów”

Czym będziemy się zajmować?

8 maja w ramach cyklu wydarzeń dla migrantów “Razem we Wrocławiu” odbędzie się darmowy warsztat artystyczny dla dzieci i dorosłych “Łapacz snów”. To wydarzenie zachwyci każdego, kto lubi twórczo i kreatywnie spędzać czas!

Łapacz snów jest unikatową dekoracją domu w kształcie okręgu albo kropli, wewnątrz której utkana jest sieć, która przypomina pajęczynę. Łapacz można ozdabiać barwnymi koralikami, zwisającymi różnokolorowymi tasiemkami oraz piórkami. Łapacze najczęściej zawieszają nad miejscem przeznaczonym do spania. Indianie wierzą, że takie amulety potrafią uwikłać  złe sny i myśli w sieć, a do śpiącego przenikną tylko dobre i przyjemne sny. Są przekonane również o tym, że podczas snu nasza dusza podróżuje światami, a łapacz snów pozwala jej na bezpieczny powrót do swojego ciała.

W trakcie warsztatu pod okiem Anny Kharytonowej, prowadzącej wydarzenia,  każdy uczestnik osobiście zaprojektuje i wykona własny unikatowy łapacz snów dla siebie lub bliskiej osoby.

Jesteśmy pewni, że taki prezent potrafi zaskoczyć każdego!

Wykonane prace pozostają własnością uczestników. Podczas warsztatów zapewniamy wszystkie niezbędne materiały i narzędzia.

Jak zostać uczestnikiem? Obowiązuje poprzednia rejestracja pod linkiem: https://forms.gle/yxRpuq8NDERACnRL8.

UWAGA! Warsztat odbędzie się NA ŻYWO w CUKRze, ul. Ruska 46A/201 (2 piętro, nr 4 na domofonie). Zajęcie będzie prowadzone w języku ukraińskim z możliwością tłumaczenia na język polski.

Serdecznie zapraszamy do zapisów, ilość miejsc ograniczona!

21.05, 10.00-13.00 –  Szkolenie „Adaptacja kulturowa dla dzieci 13-18 lat”
Czym będziemy się zajmować?

Przeprowadzka do nowego kraju to zawsze wielki stres dla psychiki nawet dorosłej osoby. Dla dzieci, a tym bardziej dla nastolatków, których wewnętrzny świat jest jeszcze zbyt wrażliwy i kruchy, przymusowe przesiedlenie w czasie wojny jest niezwykle trudnym wyzwaniem. Utrata zwykłego kręgu znajomych, przyjaciół, środowiska domowego i kulturowego może powodować niepokój, a nawet pogorszenie snu i kondycji fizycznej dziecka.

Najlepszym sposobem na przetrwanie tego trudnego okresu adaptacji są nowe wrażenia, znajomości i aktywna integracja z nowym środowiskiem kulturowym. Dlatego postanowiliśmy zorganizować dla Państwa dzieci ciekawe wydarzenie, podczas którego będą mogły one znaleźć nowych przyjaciół i spędzić czas z korzyścią.

21 maja w ramach cyklu wydarzeń dla migrantów “Razem we Wrocławiu” we współpracy z WrOpenUp odbędzie się darmowe spotkanie integracyjne dla dzieci w wieku 13-18 lat. Trenerzy i wolontariusze z Ukrainy przygotowali wiele ciekawych informacji o kulturze i integracji w polskim środowisku. Na uczestników wydarzenia czeka przyjemna atmosfera i ciekawe dyskusje, podczas których będą mogli dzielić się doświadczeniami z życia w Polsce.

Jak zostać uczestnikiem?

Obowiązuje poprzednia rejestracja pod linkiem: https://forms.gle/USuffcEEWWt5RCAY6.

UWAGA! Warsztat odbędzie się NA ŻYWO pod adresem  ul. Oławska 27/29  (2 piętro). Szkolenie będzie prowadzone w języku ukraińskim!

Serdecznie zapraszamy do zapisów, ilość miejsc ograniczona!


22.05, 13.00-15.00 – Warsztat artystyczny  “Akwarela botaniczna”

Czym będziemy się zajmować?

22 maja w ramach cyklu wydarzeń dla migrantów “Razem we Wrocławiu” odbędzie się darmowy warsztat artystyczny dla dzieci i dorosłych “Akwarela botaniczna”. To wyjątkowe spotkanie artystyczne spodoba się każdemu, kto lubi sztukę, naturę i spędzenie czasu na świeżym powietrzu!

Na naszym twórczym spotkaniu będziemy inspirować się naturą i bogactwem flory parku oraz zajmować się malarstwem botanicznym.  „Każda roślina niesie w sobie coś pięknego, wystarczy przyjrzeć się uważnie i odzwierciedlić to na papierze” – tak zrobimy w akwareli botanicznej.

W trakcie warsztatu pod okiem Anny Kharytonowej każdy uczestnik będzie miał okazję stworzyć swój własny, niepowtarzalny rysunek jako pamiątkę o mile spędzonym czasie.

Nasz warsztat artystyczny będzie prowadzony na świeżym powietrzu! Weź koc i wodę i dołączaj się do nas!

Jak zostać uczestnikiem?

Obowiązuje poprzednia rejestracja pod linkiem: https://forms.gle/tgFiMxp4zfS1YEB87.

Warsztat prowadzony będzie w języku ukraińskim z możliwością tłumaczenia na język polski.

Serdecznie zapraszamy do zapisów, ilość miejsc ograniczona!


29.05, 10.00-17.00 – “Malarstwo Petrykiwki” – warsztat artystyczny w ramach wystawy-sprzedaży obrazów

Czego się nauczymy?

Malarstwo petrykiwskie to nie tylko jaskrawe, słoneczne i piękne, ale także bardzo stylowe dzieło sztuki. Dziś motywy etniczne są niezwykle popularne w wystroju przedmiotów gospodarstwa domowego i odzieży. Jeśli więc chcesz iść z duchem czasu i opanować to wyjątkowe rzemiosło, czekamy na Ciebie na wystawie-sprzedaży obrazów mistrzyni malarstwa petrykiwskiego!

Podczas warsztatu zapoznasz się z głównymi elementami tego obrazu – nasionami, grzebieniami, jagodami oraz innymi elementami. Również nauczysz się układać je w malownicze kwiaty i tworzyć własnymi rękami ciepłą, pełną miłości pracę, która zostanie unikatową ozdobą Twojego domu.

Jak zostać uczestnikiem?

Wymagane wcześniejsze zgłoszenie poprzez formularz: https://forms.gle/s4H88DnBaPb8zi6n7.

Wydarzenie odbędzie się w ramach akcji “Save Ukraine”.

Zebrane podczas wystawy-sprzedaży środki będą przeznaczone na wsparcie Ukrainy oraz na potrzeby uchodźców z Ukrainy.

Warsztat prowadzony będzie w języku ukraińskim z możliwością tłumaczenia na język polski.

Serdecznie zapraszamy do zapisów, ilość miejsc jest ograniczona!


Ważne szczegóły:

  • Wszystkie wydarzenia z cyklu “Razem we Wrocławiu” są darmowe!
  • Na wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez dołączone linki. Osoby niezarejestrowane nie mogą wziąć udziału w wydarzeniach!

W razie pytań dotyczących wydarzeń, zapraszamy do kontaktu poprzez nasze media społecznościowe.

 

Bądź w kontakcie z Fundacją Ukraina!

Obserwujcie nas, aby być na bieżąco ze wszystkimi projektami i wydarzeniami Fundacji Ukraina!

Facebook: https://www.facebook.com/CUKR.Wroclaw/ oraz https://www.facebook.com/fundacja.ukraina/.

Instagram: https://www.instagram.com/cukr.wroclaw/.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu “Razem we Wrocławiu”, który współfinansowany jest ze środków Gminy Wrocław  www.wroclaw.pl.