Blog PracujINFO – twój przewodnik zawodowy

W ramach projektu reSTART Fundacja Ukraina w lipcu uruchomiła nowy blog PracujINFO – znajdziecie na nim informacje dotyczące efektywnego poszukiwania pracy, przygotowania dokumentów aplikacyjnych oraz tendencji na rynku pracy. W jaki sposób pomoże migrantowi?Czytajcie w artykule.

 

W 2019 r. w Polsce wydano 444,7 tys. zezwoleń na pracę cudzoziemców – jak odnajdą się zawodowo na polskim rynku pracy? 

 

Praca jest jednym z kluczowych celów migracji do Polski z krajów trzecich. Według szacunków GUS (Główny Urząd Statystyczny) tyłko w 2019 r. w Polsce wydano 444,7 tys. zezwoleń na pracę cudzoziemców. Ale oczywiście są jeszcze migranci, którzy posiadają dostęp do rynku pracy – więc jest ich o wiele więcej. Jak mogą odnaleźć się zawodowo na polskim rynku pracy? Gdzie mogą szukać pomocy w przypadku powstania pytań oraz trudnych sytuacji zawodowych? W celu ułatwieniu licznemu gronu migrantów dostępu do ważnych informacji  dotyczących pracy w Polsce Fundacja Ukraina postanowiła stworzyć portal informacyjny PracujINFO.

 

Dzięki PracujINFO NEWS będziecie na bieżąco z nowinkami dotyczącymi rynku pracy i rozwoju zawodowego!

 

Blog stanie pomocnym przy planowaniu pierwszych i kolejnych kroków kariery zawodowej oraz przy przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych. Lektura artykułów eksperckich pomoże dokonywać właściwych wyborów zawodowych, a dzięki pracuj INFO NEWS będziecie na bieżąco z nowinkami dotyczącymi rynku pracy i rozwoju zawodowego.

 

O targach pracy i kariery Career EXPO, na których można skorzystać z wielu często bezpłatnych warsztatów poświęconych rozwojowi zawodowemu poczytać można w  aktualnościach – Rozwijaj się zawodowo on-line. Konferencja SkillsDay.

 

Z blogu można dowiedzieć się również o tym, co czeka pracujących rodziców w przypadku zamknięcia przedszkola ze względu na pandemię COVID-19. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, z dodatkowego świadczenia opiekuńczego przyznawanego w związku z pandemią COVID-19 rodzice dzieci do 8 roku życia mogli korzystać do dnia 26 lipca, więcej informacji znajdziecie w aktualności – Koniec dodatkowego zasiłku opiekuńczego na dziecko. Co dalej w przypadku zamknięcia przedszkola?

 

No i oczywiście na blogu znajdziecie Aktualne przepisy „covidowe” na Ukrainie i w Polsce a zatrudnienie.

 

Eksperckie artykuły PracujINFO pomogą dokonywać właściwych wyborów zawodowych

 

Oprócz aktualności na blogu znajdziecie eksperckie artykuły na takie ważne tematy jak “Zawirusowany rynek pracy. Jak odnaleźć się zawodowo w czasach pandemii”  gdzie przeczytacie o tym, jak Pandemia Covid-19 wymusiła pracodawców i pracowników do przedefiniowania zawodowych strategii, planów i celów. Jak się zmienił i co oferuje obecny rynek pracy? W których branżach rekrutacja trwa, a które ją ograniczyły i wiązanie z nimi swojej zawodowej przyszłości jest ryzykowne? Jak pozostawać artakcyjnym i potrzebnym kandydatem na obecnym trudnym rynku pracy? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

 

Przeczytacie na blogu również o tym, w jakiej sytuacji warto skorzystać z pomocy Agencji pracy? A jak to robić z głową podpowie specjalistka w sprawach doradztwa zawodowego Fundacji Ukraina w artykułe Praca na chwilę. Czy warto szukać pracy za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej? 

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą bloga i czekamy na wasze pytania dotyczące pracy w Polsce, które mozecie podeslac w naszych mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/CUKR.Wroclaw/ oraz https://www.facebook.com/fundacja.ukraina/.

Instagram: https://www.instagram.com/cukr.wroclaw/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCS9Afcq5gYybQwMTOvfeGXg.

restart