Darmowe konsultacje specjalistyczne dla migrantów__

W ramach projektu „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich zamieszkałych na Dolnym Śląsku – Etap II” współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa, Fundacja Ukraina uruchomiła darmowe konsultacje, które udzielają migrantom specjaliści Infopunktu pracującym przy Instytucie Praw Migrantów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą i usługami przedstawionymi przez naszych specjalistów.

Infopunkt Instytutu Praw Migrantów, koordynowany przez Fundację Ukraina, to unikatowy punkt informacyjny dla cudzoziemców, który oferuje darmowe doradztwo informacyjne i konsultacje specjalistów w zakresie prawa, integracji i pytań zawodowych. Wspieramy wszystkich migrantów w czterech językach: polski, ukraiński, rosyjski i angielski.

Z jakich usług możesz skorzystać?

Bezpłatne wsparcie informacyjne dla migrantów z Dolnego Śląska w zakresie między innymi: legalizacji pobytu i pracy, ochrony zdrowia i ubezpieczenia, codziennego funkcjonowania w Polsce. Do skorzystania ze wsparcia niezbędne jest przedstawienie paszportu i karty pobytu (jeśli została wydana).

Jak się umówić na konsultację ogólne?

Konsultacje ogólne, takie jak udzielanie informacji w zakresie legalizacji pobytu w Polsce,  nie wymagają wcześniejszych zapisów. Wystarczy przyjść do Infopunktu IPM, który pracuje sześć dni w tygodniu: w poniedziałek od 10:00 do 18:00  oraz od wtorku do soboty w godzinach 10:00-17:00.

Adres udzielania konsultacji to Instytut Praw Migrantów, ulica Ruska 46A/202 (3 na domofonie).

Serdecznie zapraszamy na konsultacje w samym sercu Wrocławia!

Jak się umówić na konsultację specjalistyczne?

Natychmiast, jeśli potrzebujesz wsparcia specjalisty z pytań prawnych, psychologa lub doradcy zawodowego – niezbędną jest rezerwacja terminu.

Wszystkie konsultacje są indywidualne, trwają od 10 do 40 minut w zależności od charakteru problemu i są absolutnie darmowe! W celu potwierdzenia terminów oraz dostępności czasowej specjalisty prosimy o poprzedniej rezerwacji wizyty.

Zapisy przyjmowane są telefonicznie lub mailowo:

W celu rezerwacji wizyty można również napisać na stronę Instytutu Praw Migrantów w Facebook lub Instagram z prośbą o rezerwację wizyty.

Jesteś spoza Wrocławia lub nie masz możliwości odwiedzić nasz Infopunkt?

Skorzystaj z możliwości konsultacji on-line lub telefonicznych!

Specjaliści Instytutu Praw Migrantów udzielają konsultacji zdalnych w godzinach pracy Infopunktu IPM. Wystarczy że wyślesz wiadomość z treścią interesującego Cię pytania lub zadzwonisz pod wskazany poniżej numer telefonu w godzinach pracy Infopunktu IPM.  Zapraszamy do kontaktu w każdy wygodny dla Ciebie sposób!

E-mail: zapisy@instytutpm.eu.

Telefon: +48 510 011 846; +48 571 330 203

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://www.instytutpm.eu/

Udzielanie konsultacji zostało sfinansowane dzięki projektu “Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich na Dolnym Śląsku – Etap II” współfinansowany jest z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa.