Blog

“Get involved in Multiculturalism” projektem integracyjnym w roku 2019-2020__

Projekt Fundacji Ukraina “Get involved in multiculturalism” to nowa odsłona działań integracyjnych, skierowanych na tworzenie wielokulturowego społeczeństwa. Inicjatywę, która ma zapewnić równy udział migrantów w życiu społeczności lokalnej, poprowadzi kierownik działu promocji Fundacji Ukraina, Olena Astakhova.

Projekt skierowany do młodych migrantów w wieku 14-25 lat zamieszkujących we Wrocławiu.

“Get involved in multiculturalism” to wachlarz szkoleń, wykładów, spotkań integracyjnych, warsztatów oraz zajęć tanecznych, które będą prowadzone od października 2019 do maja 2020 r. 

Cele projektu

Globalnym celem projektu “Get involved in Multiculturalism” jest integracja migrantów z polskim społeczeństwem. Dodatkowe, planowane do osiągnięcia cele, to:: 

  • Wspieranie dialogu między różnymi grupami społecznymi;
  • Stosowanie nowych metod edukacyjnych skierowanych do młodych ludzi, dzięki którym będą mogli nauczyć się metod cyfrowego opowiadania historii;
  • Zaangażowanie migrantów w życie społeczne Wrocławia;
  • Stworzenie ogólnodostępnej bazy materiałów informacyjnych, 
  • Zwrócenie uwagi organizacji społecznych oraz instytucji państwowych na problematykę integracji migrantów

Działania, które zostaną zrealizowane w trakcie projektu

Odbiorcami projektu są młodzi ludzie, a działania, które zostały zaplanowane w projekcie, uwzględniają zainteresowania i potrzeby współczesnej młodzieży. 

Ze względu na popularność serwisów społecznościowych oraz tworzeniem i zamieszczaniem w nich treści, podczas projektu będą przeprowadzone warsztaty z kręcenia filmów. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się opowiadać historie przez pryzmat obiektywu kamery. Umiejętności operatorskie i reżyserskie są przydatne nie tylko w tworzeniu atrakcyjnych treści w Social Media, ale również rozwijają wyobraźnię i kreatywność.

W trakcie projektu zostaną również zorganizowane flashmoby taneczne “Dance with us”. Poprzednia edycja flashmob’ów w sierpniu zebrała wielu miłośników tańca i sprawiła, że ludzie z różnych krajów nawiązali kontakty dzięki tej wspólnej aktywności. Kolejna edycja ma na celu zebranie kolejnych wielbicieli tańca i w formie wspólnej zabawy zachęcić mieszkańców Wrocławia do udziału w działaniach sprzyjających integracji migrantów. 

Przebywając na co dzień w wielokulturowym środowisku, mamy wyjątkową możliwość trenowania umiejętności językowych. Właśnie dlatego podczas trwania projektu “Get involved in Multiculturalism” będą organizowane spotkania English Speaking Club’u o tematyce dotyczącej różnych aspektów życia migrantów w Polsce. Uczestnicy spotkań  będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami integracyjnymi.

Jesteśmy dumni z projektu “Get involved in Multiculturalism” i już zaczynamy pracę nad kolejnymi przedsięwzięciami. Jeśli chcecie być na bieżąco zorientowani w wydarzeniach projektowych, zapraszamy do polubienia naszych profili na Facebook’u “Fundacja Ukraina” i “CUKR” oraz zapisania się do fundacyjnego  newslettera. 

Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu “Start the change”