Harmonogram szkoleń na luty. Co na was czeka?__

W lutym zorganizujemy jeszcze więcej szkoleń w ramach kursu adaptacyjno – integracyjnego “Polska – moje miejsce”, podczas których nasz prawnik przeszkoli  w kwestiach dotyczących rozliczenia podatków, składania wniosku do DUW i ubezpieczenia zdrowotnego dla cudzoziemców.

Kurs “Polska – moje miejsce” jest cyklem bezpłatnych szkoleń, które odbywają się w ramach projektu „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich zamieszkałych na Dolnym Śląsku” współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państw.

SZKOLENIE “Jak złożyć deklarację PIT online”- 6.02 o godzinach 17-18:30

Wiemy, że czasami proces rozliczenia podatków sprawia wiele kłopotów i zabiera mnóstwo czasu, dlatego przygotowaliśmy specjalne szkolenie, podczas którego nasz prawnik wyjaśni wszystkie kwestie dotyczące złożenia zeznania dochodowego przez Internet i uzyskania zwrotu podatków. Poniżej zamieszczamy główne kwestie, które omówimy.

• Kto ma obowiązek rozliczać PIT.
  • Program niezbędny do wypełnienia deklaracji PIT online i jak go zainstalować.
  • Jak wyrobić podpis elektroniczny.
  • Sposoby otrzymania zwrotu podatków.
  • Terminy złożenia deklaracji PIT i czas oczekiwania na zwrot podatków.

Rejestracja: https://forms.gle/RX6CooPQ9dm72CZr8

SZKOLENIE “ Wypełnienie wniosku do DUW” – w godzinach 17:00-19:30.

Wypełnienie wniosku o zezwolenie na pobyt już nie będzie wyzwaniem po naszym szkoleniu z prawnikiem Fundacji Ukraina. Spotkanie będzie dotyczyło takich tematów:

• Wniosek: części składowe i załączniki.
  • Jakie dane od pracodawcy będą potrzebne.
  • Prawo do lokalu mieszkalnego i jak go udowodnić.
  • Stałe i regularne źródło dochodu i niezbędne dokumenty bankowe.
  • Legalny pobyt w Polsce w czasie rozpatrywania wniosku i legalne podstawy do podróżowania poza terytorium Polski.
  • Częste błędy podczas wypełniania wniosku i jak im zapobiec.

Rejestracja:https://forms.gle/ZjMh63tGPUdWJLTw8.

SZKOLENIE “Ubezpieczenie zdrowotne w Polsce: jak to działa” – 21.02 w godzinach 17:00-18:30.

Dobry stan zdrowia i dostęp do służby zdrowia są szczególnie ważne dla osób w migracji. Właśnie dlatego przygotowaliśmy szkolenie z prawnikiem, który wyjaśni wszystkie pytania dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce. Podczas spotkania zwrócimy uwagę na następne wątki:

• Kto podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu w RP.
  • Zbiegi różnych tytułów ubezpieczeń.
  • Jak uzyskać rentę, emeryturę, zasiłek chorobowy i wypadkowy.
  • Dla kogo i na jakich zasadach przydzielany jest zasiłek macierzyński, rodzicielski i wychowawczy.

Rejestracja:  https://forms.gle/ez1eUFssFzsiqSpk6.

Udział we wszystkich szkoleniach jest darmowy, obowiązuje poprzednia rejestracja!

Reguły uczestnictwa w szkoleniach:

1. Każdy uczestnik szkolenia musi mieć przy sobie paszport oraz kartę pobytu, jeżeli posiada.
  2. Spotkania będą prowadzone w języku polskim.
  3. Prosimy przyjść 15 minut wcześniej w celu dokończenia rejestracji i zajęcia miejsca.
  4. Osoby, spóźnione dłużej niż 15 minut, mogą nie zostać wpuszczone na szkolenie.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy skontaktować się z nami drogą mailową:  fami@fotlsuj.cluster031.hosting.ovh.net.