Blog

Kwiecień – czas na wiosnę, a także na nową dawkę webinarów w ramach PMM__

W kwietniu 2021 całym zespołem Fundacji Ukraina aktywnie przygotowujemy się do nowych webinarów w ramach edukacyjnego cyklu „Polska- moje miejsce”, aby migranci mieli jak największy wybór darmowych wydarzeń w dziedzinach rozwoju zawodowego, rozwiązania problem w legalizacji pobytu oraz codziennych konfliktów. Sprawdzajcie aktualną ofertę w artykule.  

Za oknem dalej szaro i pandemicznie, a to tylko podkreśla coraz większe znaczenie webinarów i szkoleń internetowych, które budują naszą wiedzę i dają możliwość rozwoju w trybie online. W tym miesiącu przygotowaliśmy kilka wydarzeń związanych z legalizacją pobytu w Polsce, a także dotyczących rozwoju zawodowego i umiejętności załatwiania sporów. Sprawdzajcie harmonogram i rejestrujcie się na wydarzenia.

Harmonogram online szkoleń „Polska- moje miejsce” na kwiecień

 • 19.04 o 17:00 – Webinar “Niestandardowo o Karcie Pobytu” 

W trakcie wydarzenia omówimy niestandardowe rodzaje podstaw do uzyskania karty czasowego lub stałego pobytu, a mianowicie:

 • posiadanie akcji lub udziałów,
 • rozwód,
 • związki partnerskie,
 • osoby bez stałego miejsca pobytu.

Pod koniec wydarzenia przewidywana jest sekcja Q&A, żeby każdy miał możliwość zadać swoje pytanie prawnikowi. Wydarzenie jest darmowe i poprowadzone zostanie przez Bartłomieja Potockiego, prawnika Instytutu Praw Migrantów. 

Obowjązuje poprzednia rejestracja pod linkiem: https://tiny.pl/r2jzr. Zarejestrowane osoby dostaną link do transmisji przed jej rozpoczęciem. Serdecznie zapraszamy do zapisów, zgłoszenia przyjmowane są do godziny 16:00 dnia 19.04 lub do wyczerpania miejsc!

 • 20.04 o 17:00 – Webinar “Bez konfliktów: Mediacje i polubowne załatwianie sporów” 

Podczas webinaru omówimy czym jest mediacja jako metoda polubownego załatwiania sporów i rozpatrzymy najczęstsze przypadki, które potrzebują udziału mediatora w sytuacji powstania konfliktu, czyli:

 • rozwód i opieka nad dzieckiem,
 • biznes i niedotrzymywanie umów,
 • mediacje przy przestępstwach i wykroczeniach.

W celu uczestnictwa w wydarzeniu trzeba zarejestrować się na online szkolenie: https://tiny.pl/r2phf, natomiast zarejestrowane osoby dostaną link do transmisji przed rozpoczęciem wydarzenia. Zgłoszenia przyjmowane są do godziny 16:00 dnia 20.04 lub do wyczerpania miejsc!

Szkolenie poprowadzi prawnik Instytutu Praw Migrantów, Bartłomiej Potocki.

 • 22.04 o 17:00 –  Webinar “Legalizacja pobytu w Polsce dla dzieci i dorosłych” 

Bartłomiej Potocki, prawnik Instytutu Praw Migrantów podejmie się rozważań na aktualny temat, a dokładniej – legalizacji pobytu w Polsce dla dzieci i dorosłych, w tym:

 • Jak przebiega legalizacja noworodka w RP.
 • Czy można mieć podwójne obywatelstwo. 
 • Sytuacja kiedy każdy z rodziców dziecka ma obywatelstwo różnych krajów.
 • Nabycie, nadanie i uznanie obywatelstwa Polski.

Zarejestruj się na online szkolenie: https://tiny.pl/r2pmz, zarejestrowane osoby dostaną link do transmisji przed rozpoczęciem wydarzenia. Zachęcamy do zapisów, zgłoszenia przyjmowane są do godziny 16:00 dnia 22.04 lub do wyczerpania miejsc!

 •  29.04 о 17:00 – Webinar “Inwestycje w siebie: rozwój zawodowy w czasie pandemii”  

Nie zawsze wiemy jak poradzić sobie zawodowo w okresie nowej realności, mimo że pandemia zdążyła wkroczyć we wszystkie dziedziny naszego życia już ponad rok temu. Podczas tego spotkania poruszymy nieco inny temat i dowiemy się jak zadbać o rozwój zawodowy w czasie pandemii. Podczas webinaru doradczyni zawodowa Instytutu Praw Migrantów, Joanna Handziak-Buczko da kompleksową odpowiedź na to pytanie i poruszy takie wątki:

 • Rynek pracy w dobie koronawirusa
 • Poszukiwane zawody i kompetencje
 • Jak zadbać o samorozwój? Szkolenia, szkoły policealne, kursy – jak wybrać najlepsze?
 • Prace dodatkowe (dorywcze) dla każdego

Zarejestruj się na online szkolenie: https://tiny.pl/r2jvr, zarejestrowane osoby dostaną link do transmisji przed rozpoczęciem wydarzenia. Serdecznie zapraszamy do zapisów, zgłoszenia przyjmowane są do godziny 16:00 dnia 29.04 lub do wyczerpania miejsc!

Ważne szczegóły:

 1. Wszystkie wydarzenia są darmowe!
 2. Webinaria prowadzone będą w języku polskim.
 3. Na wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez dołączone linki. Osoby niezarejestrowane nie mogą wziąć udziału w webinarze!
 4. Webinaria dedykowane są obywatelom państw trzecich (pochodzących spoza krajów UE).

W razie pytań dotyczących webinarów, zapraszamy do kontaktu poprzez nasze media społecznościowe.

Bądź w kontakcie z Fundacją Ukraina! 

Obserwujcie nas, aby być na bieżąco ze wszystkimi projektami i wydarzeniami Fundacji Ukraina! 

Facebook: https://www.facebook.com/CUKR.Wroclaw/ i https://www.facebook.com/fundacja.ukraina/.

Instagram: https://www.instagram.com/cukr.wroclaw/.    

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCS9Afcq5gYybQwMTOvfeGXg

fami-logo