Blog

Nowy rok – nowy harmonogram szkoleń dla migrantów__

W styczniu 2021 roku w ramach cyklu bezpłatnych szkoleń “Polska – moje miejsce” migrantów Dolnego Śląska czeka mnóstwo nowinek – wprowadzamy szkolenia w języku angielskim, omawiamy zmiany prawne w 2021 roku i przygotowujemy się do egzaminu z języka polskiego. Sprawdzajcie harmonogram wydarzeń w artykułe.

Zaczynamy 2021 rok od zmian. I to nie tylko od postanowień noworocznych, a od istotnych zmian prawnych oraz zmian dotyczących naszego cyklu darmowych szkoleń dla migrantów “Polska – moje miejsce”. O tym, jakie zmiany prawne dla migrantów przyniesie 2021 rok, o anglojęzycznym Wrocławiu oraz o egzaminie państwowym z języka polskiego dowiecie się w styczniu podczas naszych bezpłatnych wydarzeń z cyklu “Polska – moje miejsce”. Sprawdzajcie harmonogram i rejestrujecie się na wydarzenia!

Harmonogram online szkoleń “Polska – moje miejsce” na styczeń

 • 12.01 o 17:00  – Webinar “Zmiany w prawie dla migrantów” 

Styczeń zaczniemy od webinaru na temat aktualnych zmian prawnych dla migrantów, a mianowicie razem z prawnikiem Instytutu Praw Migrantów, Bartłomiejem Potockim omówimy poniższe kwestia:

 • Nowe wymagania w 2021 roku do ubezpieczenia zdrowotnego obcokrajowców. 
 • Lista 68 nowych zawodów, do podjęcia pracy w  których nie jest potrzebne zezwolenie na pracę. 
 • Czym są wizy humanitarne i jak je uzyskać?                                     

Obowiązuje poprzednia rejestracja na webinar: https://tiny.pl/7vn2g. Zarejestrowane osoby dostaną link do transmisji przed rozpoczęciem wydarzenia!

Szkolenie online prowadzone jest w języku polskim!

 • 21.01 o 17:00 “Pomoc prawna w języku angielskim”

W 2021 roku CUKR  wprowadza darmowe szkolenia dla migrantów anglojęzycznych w języku angielskim. Nie przegapcie możliwości odwiedzić nasze pierwsze takie szkolenie, które poprowadzi już wielu z was znany prawnik Instytutu Praw Migrantów, Bartłomiej Potocki. Podczas wydarzenia zostaną omówione następujące tematy:

 • Anglojęzyczny Wrocław: korzystne informacje dla migrantów.
 • Rządowe i pozarządowe organizacje, związki oraz inicjatywy, które posiadają ofertę wydarzeń lub wsparcia w kwestiach pobytu dla anglojęzycznych migrantów.

Obowiązuje poprzednia rejestracja na webinar: https://tiny.pl/7vn6c. Zarejestrowane osoby dostaną link do transmisji przed rozpoczęciem wydarzenia!

Szkolenie online prowadzone jest w języku angielskim!

 • 28.01 o 17:00 – Webinar “Państwowy egzamin z języka polskiego” 

Pod koniec miesiąca spotkamy się z Bartłomiejem Potockim aby wyjaśnić istotne kwestie dotyczące państwowego egzaminu z języka polskiego jako obcego.  W trakcie webinaru ekspert udzieli odpowiedź na poniższe pytania:

 • Kiedy odbędzie się kolejny państwowy egzamin z języka polskiego? 
 • Jak zarejestrować się na egzamin? 
 • Komu i dlaczego warto podchodzić do egzaminu?
 • W jakich sytuacjach wymagane jest posiadanie certyfikatu przez cudzoziemca?                              

Obowiązuje poprzednia rejestracja na webinar:  https://tiny.pl/7vn6k. Zarejestrowane osoby dostaną link do transmisji przed rozpoczęciem wydarzenia!

Szkolenie online prowadzone jest w języku polskim!

Ważne szczegóły:

 1. Wszystkie nasze szkolenia są darmowe! 
 2. Wydarzenia dedykowane są obywatelom państw trzecich (pochodzących spoza krajów UE), którzy mieszkają na Dolnym Śląsku. 
 3. Osoby, które nie zarejestrowały się poprzez formularze rejestracyjne nie mogą uczestniczyć w wydarzeniach. 

Bądź w kontakcie z Fundacją Ukraina! 

Obserwujcie nas na stronach społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi projektami i wydarzeniami Fundacji Ukraina! 

Facebook: https://www.facebook.com/CUKR.Wroclaw/ i https://www.facebook.com/fundacja.ukraina/ oraz https://www.facebook.com/Instytutpm/ 

Instagram: https://www.instagram.com/cukr.wroclaw

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCS9Afcq5gYybQwMTOvfeGXg 

fami-logo