Blog

Oferta językowa Fundacji Ukraina: kursy i speakingi__

Ciągle rozbudowujemy i doskonalimy naszą ofertę językową w CUKRze, żeby każdy chętny mógł wziąć udział w naszych zajęciach językowych w speaking club’ach lub zwiedzić wydarzenia, prowadzone w różnych językach. Przedstawiamy szczegóły oferty językowej poniżej. 

Kurs LET’S MÓW

Najpopularniejszy projekt wśród migrantów, którzy chcą nauczyć się języka polskiego. Kurs jest skierowany do osób dopiero zaczynających naukę języka polskiego. To jest unikalny projekt, po pierwsze dzięki swojej ofercie

  • Każdy uczestnik kursu dostaje w komplecie niezbędne materiały biurowe, podręcznik oraz autorskie zadania od nauczycieli. 
  • Do tego również fajną opcją jest grafik zajęć, który jest planowany w oparciu na zgłoszone w ankietach przez uczestników godziny. 
  • Uczestnicy kursu mają możliwość nie tylko nauczyć się języka polskiego, ale również zweryfikować swoją wiedzę po zakończeniu kursu. Projekt Let’s Mów kończy się dla uczestników egzaminem, a dla najlepszych uczniów – możliwością przystąpienia do egzaminu państwowego z języka polskiego jako obcego za darmo!
  • Let’s Mów jest wyjątkowym kursem języka polskiego, który wyróżnia się na rynku podobnych projektów między innymi swoją ceną. Za 128 godzin nauczania się języka polskiego płaci się tylko 384 zł bez dodatkowych opłat.

Aby zostać uczestnikiem należy wypełnić ankietę https://bit.ly/2z7CYzn. Dodatkowe pytania co do kursu prosimy kierować do koordynatorów projektu: letsmow@fotlsuj.cluster031.hosting.ovh.net

Projekt „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich zamieszkałych na Dolnym Śląsku” współfinansowany jest z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państw

English Speaking Club ABC: Argy-Bargy

Wrocław już dawano słynie jako miasto otwarte i wielokulturowe. W Fundacji uczymy nie tylko języka polskiego, lecz również uniwersalnego klucza do porozumiewania się z przedstawicielami rożnych krajów – języka angielskiego. Na spotkaniach ABC: Argy – Bargy Club (dawniej – English Speaking club) widzimy się z migrantami z różnych krajów i mamy możliwość dzielić się tradycjami, kulturą i doświadczeniem integracji w polskim społeczeństwie.

Z początkiem października wystartował nowy projekt Fundacji Ukraina współfinansowany przez Komisję Europejską, «Get involved in multiculturalism» . Projekt jest skierowany do młodych ludzi w wieku 14-25 lat, którzy chcą integrować się ze społeczeństwem polskim i między sobą. W ramach projektu prowadzone są wyjątkowe spotkania English speaking club’u, które dotyczą tematu migracji. Spotkania te są doskonalą okazją, żeby poznać nowych ludzi i podzielić się doświadczeniem. Udział w spotkaniach English speaking club’u ABC: Argy-Bargy jest zawsze darmowy i nie wymaga rejestracji. 

Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki o 19:00. Więcej informacji i szczegóły:https://www.facebook.com/argybargy.club/

Polish speaking club

Spotkania Polish speaking club’u to unikalna okazja poćwiczyć język polski dla ludzi, którzy już dawno się przeprowadzili do Polski, jak również dla tych, którzy dopiero przyjechali. Na spotkaniach Polish speaking club’u nie tylko podnosimy swoje kompetencje językowe, ale również dzielimy się doświadczeniem integracji w nowym społeczeństwie. Dyskutujemy o wyzwaniach i problemach, z którymi spotkaliśmy się po przeprowadzeniu do Polski, a również o ich rozwiązaniu. 

Aby zostać uczestnikiem wystarczy tylko przyjść na spotkania. Udział jest darmowy i rejestracja nie jest wymagana. Poziom znajomości języka polskiego nie ma znaczenia. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu: we wtorki i piątki o 19:00. 

 Więcej informacji i szczegóły: https://www.facebook.com/polish.speaking.club/ 

Wydarzenia odbywają się w ramach projektu „Program integracyjny Ruska 46A” współfinansowanego przez Gminę Wrocław. 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i doskonalenia swoich kompetencji językowych!