Blog

POZNAJ NASZE KLUBY JĘZYKOWE__

W ramach projektu „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich zamieszkałych na Dolnym Śląsku – Etap II” współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa, w Centrum Ukraińskim Kultury i Rozwoju przeprowadzane są spotkania dla osób, które uczą się języków polskiego i angielskiego, chciałyby polepszyć swoje umiejętności komunikacyjne i pozbyć się barier językowych. Nasze kluby językowe English Speaking Club Argy-Bargy oraz  Polish Speaking Club   zostały stworzone dla każdego, komu zależy na swobodnym posługiwaniu się językiem niezależnie od umiejętności językowych, doświadczenia i narodowości. 

Kluby języka polskiego i angielskiego są nowoczesnym i efektywnym sposobem na naukę języka obcego poprzez żywy kontakt z językiem i rozwijanie umiejętności komunikacji. Nauka języka polskiego jak i angielskiego pozytywnie wpływa nie tylko  na rozwój osobisty ale także może pomóc w znalezieniu pracy i nawiązaniu nowych znajomości. Spotkania prowadzone w ramach klubów adresowane do migrantów chcących doskonalić posługiwanie się językiem polskim i/lub angielskim oraz dla osób ze społeczeństwa przyjmującego, które chcą dołączyć do klubów jako wolontariusze. 

Walczymy z barierą językową 

Często się zdarza, że ze znajomością nowego języka przychodzi nam problem w postaci bariery językowej. Razem z English Speaking Club oraz  Polish Speaking Club pomożemy w zwalczeniu tej bariery. 

Podczas moderowanych spotkań klubów podejmujemy się rozważań na różne tematy w grupach kilkuosobowych bądź wieloosobowych w zależności od liczby uczestników. Czasem skupiamy się na luźniejszych kwestiach, jak na przykład na naszych zainteresowaniach i podróżach. Również rozmawiamy o sztuce, procesach społecznych, ekologii i modzie. Poza szerokim spojrzeniem na tematy codzienne próbujemy się wcielać w rolę powieściopisarzy, ale do nawet tak niekonwencjonalnego zadania podchodzimy w sposób ciekawy i niezobowiązujący. Od czasu do czasu spotkania klubów prowadzone są w trybie integracyjnego obiadu lub wspólnego oglądania kina.  

Jak zostać uczestnikiem spotkań? 

Darmowe spotkania w ramach naszych klubów językowych odbywają się w poniedziałki i czwartki (English Speaking Club) oraz we wtorki i piątki (Polish Speaking Club) o godzinie 19:00 w Centrum Ukraińskiej Kultury i Rozwoju pod adresem ul. Ruska 46A/201. W celu uczestnictwa w spotkaniach klubów należy jednorazowo  wypełnić rejestracyjne formularze:

English Speaking Club – Form

Polish Speaking Club – Form.

Gotowe! Od zaraz możesz uczestniczyć we wszystkich nadchodzących spotkaniach klubów w ciągu roku!

Śledź profil English Speaking Club Argy-Bargy na Facebook-u, żeby nie przegapić kolejnych spotkań:

Interesuje Cię nauka języka polskiego? Dołącz do społeczności Polish Speaking Club na Facebooku:

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszych spotkaniach każdego zainteresowanego, jednak uprzedzamy, że dla komfortowego udziału w dyskusji przyda się podstawowa wiedza języka!

Jesteś z angielskim “na ty”? Podziel się swoją wiedzą!

Jeśli język angielski jest Twoją pasją i podoba Ci się pomagać ludziom zmieniać ich życie na lepsze, ucząc ich czegoś nowego, to praca w naszym zespole jest dla Ciebie!

Aplikuj na stanowisko moderatora-wolontariusza w naszym zespole!

Czym będziesz się zajmować?

  • prowadzić spotkania ESC (przygotować temat lekcji, ćwiczenia / pytania / gry / prezentacje),
  • pomagać ludziom pokonać bariery językowe,
  • stwarzać przyjazną atmosferę podczas każdego spotkania;
  • organizowywać przestrzeń do nauki wspólnie z koordynatorem, uczestniczyć we wspólnych spotkaniach z moderatorami raz na dwa miesiące.

Czego oczekujemy?

  •  znajomość języka angielskiego na poziomie B2-C1,
  • otwartość na nowe pomysły i kreatywność,
  • punktualność i odpowiedzialność.

Co gwarantujemy?

  • doświadczenie zawodowe w mega zespole wolontariuszy,
  • umowę wolontariacką (po miesiącu współpracy),
  • udział w spotkaniach integracyjnych.

Dołącz do nas już dziś – wyślij CV z klauzulą o ochronie danych osobowych na adres:  wydarzenia@fundacjaukraina.eu 

Uwaga! Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami! 

Bądź w kontakcie z Fundacją Ukraina! 

Serdecznie zapraszamy również do zapoznania się z ofertą innych inicjatyw Fundacji Ukraina. Obserwujcie nas na stronach społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi projektami i wydarzeniami!

Facebook:

Instagram:

YouTube:


Spotkanie klubów English Speaking Club  Argy-Bargy oraz Polish Speaking Club odbywają się w ramach projektu „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich zamieszkałych na Dolnym Śląsku – Etap II” współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa”.