Punkty pomocy dla osób z cukrzycą z Ukrainy__

Jeśli ktoś z twoich znajomych choruje na cukrzycę i przyjechał do Polski po 24 lutego 2022 – może udać się do Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Organizacja uruchomiła kilka punktów, gdzie takie osoby mogą otrzymać pomoc.

W czym może pomóc Polskie Stowarzyszenie Diabetyków?

• Stowarzyszenie ma wiele punktów, do których można się udać w sytuacji, gdy macie już receptę od lekarza.
  • W celu otrzymania pomocy można zadzwonić pod nr telefonu bądź skontaktować się z przedstawicielami stowarzyszenia drogą mailową.
  • Oferowana forma pomocy to zaopatrzenie w podstawowe leki w leczeniu cukrzycy, zakup glukometru czy dzienniczka samokontroli.

Uwaga! Organizacja nie zajmuje się nadaniem pomocy finansowej i konsultacjami lekarskimi. W celu uzyskania recepty muszą Państwo samodzielnie udać się do przychodni.

Kto może otrzymać pomoc:

Pomoc może otrzymać każda osoba z cukrzycą każdego typu, która w wyniku działań wojennych musiała opuścić Ukrainę i potrzebuje doraźnej pomocy w zapewnieniu ciągłości leczenia.

Aktualnie na Dolnym Śląsku działają trzy punkty pomocowe:

• we Wrocławiu przy ul. Krynicka 80

Żeby skorzystać z pomocy we Wrocławiu można dzwonić: 501 085 959 albo napisać na maila: dolny-slask.psd@wp.pl

• w Oławie przy ul. Sienkiewicza 8

Żeby skorzystać z pomocy w Oławie można zadzwonić lub skontaktować się mailowo: newdekadent@wp.pl lub 503 040 811.

• w Świebodzicach przy ul. Piłsudskiego 28

Można również skontaktować się telefonicznie: 516 076 264.

Ważne: przedstawiciele stowarzyszenia rozmawiają po polsku, ale w razie potrzeby organizacja może nadać tłumacza na czas spotkania.