Rezultaty projektu „Let’s mów” – jak przebiegały kursy języka polskiego w CUKRе__

Dobiega końca dziesiąty i ostatni cykl kursów języka polskiego dla obcokrajowców „Let’s mów”, które Fundacja Ukraina przeprowadziła w ścianach Centrum Ukraińskiego Kultury i Rozwoju (CUKR.)  Uczestnicy kursu opowiedzieli nam o swoich wynikach i wrażeniach od nauki!

Jednym z filarów udanej adaptacji w nowym środowisku kulturowym jest znajomość języka społeczności przyjmującej. Dlatego Fundacja Ukraina zorganizowała kursy języka polskiego dla migrantów „Let’s mów”, których celem było opanowanie języka polskiego, przygotowanie do zdania egzaminu państwowego oraz ułatwienie procesu adaptacji i integracji dla migrantów.

Kursy języka polskiego dla migrantów „Let’s mów” – krok w stronę udanej adaptacji

„Let’s mów” to są kursy języka polskiego dla obywateli krajów spoza Unii Europejskiej zorganizowane przez Fundację Ukraina. Od lipca 2018 do grudnia 2020 odbyło się 10 cyklów nauki. Ostatni cykl rozpoczął się w październiku 2020 roku. W trakcie 9 cykli 270 uczestników ukończyło 1152 godziny. W nauce wspierali ich doświadczeni nauczyciele – Marta Golębiorska i Marcin Jura. Najlepsi słuchacze kursu mogli bezpłatnie zdać państwowy egzamin z języka polskiego, niezbędny do uzyskania obywatelstwa polskiego. Ponadto każdy uczestnik otrzymał wewnętrzny certyfikat ukończenia kursu.

Z nostalgią wspominam trzy miesiące nauki, które minęły niezauważalnie szybko

Uczestnicy kursu, Anastasia Alferowich i Pavel Samchuk, podzielili się wrażeniami od przebiegu nauki.

„W październiku ukończyłam kurs języka polskiego „Lets mów”, który Fundacja Ukraina prowadzi w ścianach CUKRu. Od tego kursu zaczęła się moja znajomość z centrum.

Kurs przyniósł mi nie tylko nową wiedzę, ale także wiele miłych wspomnień i nowe znajomości. Jestem bardzo wdzięczna za możliwość studiowania z takimi profesjonalnymi nauczycielami, jak Marta i Martin. Pozytywnym zaskoczeniem dla mnie stało to, z jakim zaangażowaniem i dbałością do naszych pytań i potrzeb podeszli nauczyciele. Kurs był naprawde bardzo ekscytujący. Z nostalgią wspominam te trzy miesiące, które minęły niezauważalnie szybko.

Życzę Fundacji dobrego wiatru i dalszego rozwoju. Śmiało mogę polecić kursy języka polskiego wszystkim obcokrajowcom, którzy chcą opanować język! ” – Anastasia Alferovich, absolwentka 9. cyklu kursów „Let’s mów”.

To pierwszy kurs od 30 lat mojego życia, który ukończyłem

„Od dawno biorę udział w przeróżnych wydarzeniach Fundacji Ukraina, lecz tylko tą jesienią zdecydowałem się na udział w kursie języka polskiego “Let’s mów” i byłem po prostu zachwycony nauką i nauczycielami. To pierwszy kurs od 30 lat mojego życia, który ukończyłem – ten fakt mówi sam za siebie. Nasz wykładowca Marcin stał się naszą rodziną w ciągu trzech miesięcy, jestem bardzo zadowolony z wyników i życzę sukcesów kolejnym grupom!

Jestem bardzo wdzięczny Fundacji za wszelkie możliwości, jakie otwiera przed migrantami, a wolontariuszom i zespołowi pracowników życzę szybkiego rozwoju, cierpliwości i inspiracji! – Pavel Samchuk, absolwent 9 cyklu szkoleń „Let’s mów”.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z pozytywnych słów naszych absolwentów i dziękujemy za wasze opinie! Z kolei zespół Fundacji Ukraina oraz lektorzy kursu życzą wszystkim naszym uczestnikom sukcesów w dalszej nauce i praktyce języka oraz jak najlepszych wyników na zbliżających się egzaminach.”

Bądź w kontakcie z Fundacją!

Już w 2021 roku Fundacja planuje zorganizowanie kolejnego kursu nauki języka polskiego, śledź nasze aktualizacje na portalach społecznościowych, aby nie przegapić przydatnych informacji!

Facebook: https://www.facebook.com/CUKR.Wroclaw/ i https://www.facebook.com/fundacja.ukraina/.

Instagram: https://www.instagram.com/cukr.wroclaw/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCS9Afcq5gYybQwMTOvfeGXg.

Kursy odbywają się w ramach projektów „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich mieszkających na Dolnym Śląsku ”oraz reSTART, które są współfinansowane z  Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa.

fami-logo