Blog

Skovoroda Fest – Jak to było?__

Dzielimy się wspomnieniami ze świętowania Dnia Niepodległości Ukrainy. W dniach 22-23 sierpnia Fundacja Ukraina organizowała dwudniowy festiwal “Skovoroda Fest”. Ukraińscy i polscy wykonawcy spotkali się na jednej scenie, aby przywitać ukraińską diasporę, zobacz jak to było!

Skovoroda Fest – Festiwal Niepodległości  

Festiwal Skovoroda Fest odbył się 22-23 sierpnia w ramach corocznych obchodów Dnia Niepodległości Ukrainy. Skovoroda Fest stał się okazją do międzykulturowej integracji Wrocławian, poznania współczesnej ukraińskiej kultury, prezentacji inicjatyw kulturalnych i artystycznych, które powstają we Wrocławiu. 

22.08 – Dzień koncertowy 

W tym roku po raz pierwszy obchody odbyły się w postaci nowoczesnego dwudniowego festiwalu. Dzień pierwszy, koncertowy, odbył się w podwórku ul. Ruskiej 46ABC, gdzie swoje utwory muzyczny zaprezentowali takie znane zespoły jak “Gatunki Zagrożone”, “Hetane” i “Kadabra dyskety kusaje”. 

23.08 – Dzień rodzinny 

Drugi dzień festiwalu miał charakter rodzinny. W Parku Staszica Ukraińcy i Polacy mieli okazję wziąć udział w warsztatach integracyjnych dla dorosłych i dzieci, artystycznej bajce lalkowej i treningach z Zumby. W ramach festiwalu swoje obrazy zaprezentowali również mlode ukrainskie artystki – Viktoriia Tofan, Marta Melnikowić, Nika Larkina i Anna Kharytonova.

Wideo “Skovoroda Fest”- jak to było?

Serdecznie dziękujemy każdemu, kto dołączył się do wydarzenia i zapraszamy zanurzyć się do atmosfery festiwalu jeszcze raz – zobaczyć relację można w naszym wideo! 

Szukaj wpisy dotyczące festiwalu w naszych sieciach społecznościowych pod hashtagiem #Skovorodafest_cukr.

Facebook: https://www.facebook.com/CUKR.Wroclaw/ i https://www.facebook.com/fundacja.ukraina/ .

Instagram: https://www.instagram.com/cukr.wroclaw/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCS9Afcq5gYybQwMTOvfeGXg 

Festiwal odbył się w ramach projektu “Program integracyjny Ruska 46A”, który współfinansowany jest przez Gminę Wrocław. Wydarzenie było organizowane wspólnie z Fundacją Hermetyczny Garaż w ramach projektu “WrocloveUkraina – festiwal twórczej współpracy”.