Świąteczna pracownia od CUKRu – zanurzamy się w noworoczną bajkę__

W grudniu nasz CUKR stał się prawdziwą świąteczną pracownią! W każdą sobotę nasza kreatywna Anna Kharytonova prowadziła warsztaty online z tworzenia świątecznych ozdób w ramach projektu „Program Integracyjny Ruska 46 III”. Dzielimy się z Wami osiągnięciami uczestników warsztatów.

Grudzień słusznie można uznać za najbardziej magiczny miesiąc w roku – cały świat szykuje się do świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, gra ulubiona muzyka, ulice rozświetlają świąteczne dekoracje i girlandy, a z każdego domu unosi się zapach świątecznych wypieków. Ta atmosfera po prostu nie może nie zainspirować na twórczość i wywołać chęć udekorowania swoich domów. Dlatego nasz zespół za pomocą znawczyni sztuki Anny Kharytonovej, postanowił stworzyć dla Was cykl warsztatów, podczas których powstały unikalne ręcznie robione świątecznych ozdoby. W ten oto sposób pod koniec roku nasz CUKR stał się prawdziwą artystyczną pracownią!

Cykl warsztatów online „Świąteczna pracownia”

W ramach cyklu webinarów na platformie Zoom odbyły się cztery tematyczne warsztaty, uczestnicy  których mieli okazję zanurzyć się w świąteczną atmosferę i stworzyć własną serię świątecznych dekoracji dla domu, która nadała mieszkaniom prawdziwego noworocznego klimatu!

Warsztaty odbywały się w każdą sobotę o godzinie 12:00 na platformie Zoom. Pierwsi 20 zarejestrowanych osób na każde wydarzenie otrzymało od naszego zespołu bezpłatny zestaw materiałów niezbędnych do warsztatu, które zostały zakupione dzięki dofinansowaniu Gminy Wrocław w ramach projektu “Programu Integracyjny Ruska 46 III”.

Jak przebiegały warsztaty

Pierwszy webinar „Bombka choinkowa” odbył się 5 grudnia o godzinie 12:00. Uczestnicy stworzyli własną ozdobę choinkową w technice decoupage, korzystając z serwetek oraz kul ze styropianu lub drewna.

W kolejną sobotę, 12 grudnia w południe odbył się drugi warsztat online „Wigilijna świeczka”, podczas których uczestnicy udekorowali świece przy pomocy suszonych pomarańczy, szyszek, wstążek i sztucznych jagód. Ręcznie robione cuda, które wyszły naszym uczestnikom możecie zobaczyć w galerii poniżej.

W następnym tygodniu w dniu Mikołajek 19 grudnia o 12:00 uczestnicy warsztatów stworzyli wieniec bożonarodzeniowy z różnorodnych materiałów – suszonych cytrusów, cynamonu, wstążek, jagód i gałązek choinki, którym udekorowali mieszkanie.

A na zakończenie cyklu 26 grudnia  uczestnicy webinarów przy wsparciu prowadzącej podjęli się wyzwania stworzenia własnymi rękami głównego atrybutu świąt –  choinki dekoracyjnej. Potrzebna była do tego styropianowa podstawka o kształcie konusa, ozdobne sianko z sizalu, wstążki, odrobina twórczej inspiracji i świątecznego nastroju. Poniżej dzielimy się z Wami pięknymi zdjęciami robótek naszych uczestników!

Bądź na bieżąco z Fundacją Ukraina!

Łącznie w cyklu warsztatów „Świąteczna pracownia” wzięło udział ponad 80 osób, dziękujemy za zainteresowanie, wytrwałość i kreatywność! Zapraszamy do śledzenia naszych stron społecznościowych, aby nie przegapić kolejnych kreatywnych wydarzeń w 2021 roku. Życzymy wszystkim świątecznego nastroju i wspaniałego weekendu noworocznego!

Facebook: https://www.facebook.com/CUKR.Wroclaw/ i https://www.facebook.com/fundacja.ukraina/.

Instagram: https://www.instagram.com/cukr.wroclaw/.

Nowe logo Ruska