Blog

Unikatowa oferta online wydarzeń Fundacji Ukraina__

Jeśli migranci nie idą do Fundacji Ukraina, to Fundacja przyjdzie do migrantów! Sprawdźcie ofertę wydarzeń edukacyjno-integracyjnych od Fundacji Ukraina w trybie online. Doradztwo prawne i psychologiczne, kluby językowe, szkolenia, koncerty i mnóstwo innych ciekawostek dostępne dla każdego migranta w całej Polsce. Granicy więcej nie obowiązują!

Fundacja Ukraina stara się wspierać migrantów nawet podczas kwarantanny. Nie zawieszamy działalności, a przenosiny ją w tryb online, aby zachować wszystkie zalecenia bezpiecznej komunikacji podczas stanu pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie.

Szereg dostępnych inicjatyw online obejmuje doradztwo informacyjno-prawne i psychologiczne, szkolenia dla migrantów z cyklu “Polska- moje miejsce” w postaci webinariów, plastyczne warsztaty w trybie online, wirtualne spotkania klubów językowych, treningi z Jogi i Zumby podczas transmisyj i wiele innych inicjatyw.

Co więcej, Fundacja Ukraina uruchomiła własny kanał na YouTube, gdzie dzielimy się pomocnymi wideo na aktualne dla migrantów tematy. Również wprowadziliśmy nowy cykl wydarzeń “Kulturalny kwiecień na kanapie, które odbywają się w trybie live’ów na profilu Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju na Instagramie.

Zdalna pomoc konsultacyjno-informacyjna dla migrantów

Od połowy marca nasz Infopunkt CUKR konsultuje migrantów zdalnie w zwykłych godzinach pracy punktu, czyli we Wt i Czw od 10:00 do 14:00 i w Pn, Śr i Pt od 14:00 do 20:00. Skontaktować się z nami można pod telefonem: 571330203 lub przez e-mail: infocukr@fotlsuj.cluster031.hosting.ovh.net.

Konsultacje ze specjalistami Fundacji Ukrainy możliwe również podczas live’ów na Instagramie: https://www.instagram.com/cukr.wroclaw/. W poniedziałki o 18:00 transmisje prowadzi prawnik, a w środy o 18:00 – psycholog. Zapraszamy do obserwacji naszego profilu i dołączenia do dyskusji podczas transmisyj!

Oprócz tego Fundacja Ukraina uruchomiła własny kanał na YouTube, gdzie znajdziecie wideo z poradami psychologa na temat zachowania zdrowia psychicznego w warunkach nowych ograniczeń społecznych i wyjaśnienia na temat zmian administracyjno-prawnych od prawnika Fundacji Ukraina: https://www.youtube.com/channel/UCS9Afcq5gYybQwMTOvfeGXg.

Webinaria na aktualne dla migrantów tematy

W kwietniu cykl szkoleń „Polska — moje miejsce” w ramach projektu FAMI, który współfinansowany jest z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa oferuje webinaria na następujące tematy:

14.04 o 16:30 – „Umowa o pracy a zlecenie: wady i zalety”

Link rejestracyjny: https://forms.gle/XyCUZuG815uRZ7Js6.

17.04 o 17:00 – „Jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy?”

Link rejestracyjny: https://forms.gle/MbFNAcRw4rLuuuUu8.

22.04 o 17:00 – „Co z moimi dokumentami: Jak pracują urzędy w czasie pandemii?”

Link rejestracyjny: https://forms.gle/ZcSy9sBLHXJH2HmP6.

24.04 o 17:00 – online szkolenie „Rozlicz PIT w domu”

Link rejestracyjny: https://forms.gle/K4SSBFjtcXMfCHoN9.

Wszystkie szkolenia online są darmowe i odbywają się na platformie Zoom, pobrać aplikację można tutaj: https://zoom.us/. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Spędzaj czas w domu aktywnie z Fundacją Ukraina

Zadbać o swoje zdrowie fizyczne, podniesienie odporności i pozytywny nastrój pomoże nasz “Sportowy weekend”. Każdą sobotę o 11:00 na Zoomie odbywają się transmisje z Jogi w ramach projektu „Program integracyjny Ruska 46A II”, współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

Każdą niedzielę w ramach projektu Get Involved o 11:00 odbywają się treningi z Zumby. Na koniec zajęć, 26 kwietnia planowany jest pierwszy w historii Fundacji Ukrainy online Flash Mob “Zumba dance”, szczegóły wydarzenia oraz linki do rejestracji znajdziecie w kalendarzu wydarzeń na stronie FB CUKRu: https://www.facebook.com/CUKR.Wroclaw/.

Ucz się na wirtualnych spotkaniach klubów językowych

Obecnie w ramach projektu reStart funkcjonują 2 kluby językowe: Polish Speaking Club i English Speaking Club. Wirtualne spotkania prowadzone 2 razy w tygodniu na platformie Zoom, dołączyć można w każdej chwili.

Aktualny harmonogram spotkań, które odbywają się we wtorki i czwartki o 19:00, oraz linki do rejestracji na transmisji Polish Speaking Klubu można znaleźć na ich stronie w FB: https://www.facebook.com/polish.speaking.club/.

Z kolei na stronie w FB: https://www.facebook.com/argybargy.club/ można znaleźć harmonogram i linki do rejestracji na spotkania English Speaking Klubu, które odbywają się w poniedziałki o 19:00 i w czwartki o 18:00. Serdecznie zapraszamy dołączyć do naszych klubowiczów i przypominamy o konieczności uprzedniej rejestracji, ilość miejsc jest ograniczona!

Kulturalny kwiecień na kanapie — eksplozja kultury na Instagramie CUKRu

W ramach cyklu wydarzeń „Kulturalny kwiecień na kanapie” Fundacja Ukraina przygotowała coś naprawdę wyjątkowego! Na was czekają koncerty online, muzyczne domówki, spotkania z pisarzami, wydawcami, dziennikarzami, a także cotygodniowe warsztaty dla całej rodziny. A wszystko to bez wstawania z kanapy, prosto na naszym profilu w Instagramie: https://www.instagram.com/cukr.wroclaw/.

Poniżej znajdziecie harmonogram live’ów na bieżący miesiąc:

Wtorek, 14.04 o 17:00 – online koncert ukraińskiego zespołu „Gutsul Calipso”

Czwartek, 16.04 o 17:00 – spotkanie literackie z Aleksiejem Bobrownikowym, czytanie książki „Krajami Gruzji. ​​W poszukiwaniu skarbu wilków”

Piątek, 17.04 o 17:00 – Wielkanocny warsztat „Decoupage malowanek” na Zoomie.

Rejestracja: https://forms.gle/vUt9qUNgUnZEvRiC8.

Wtorek, 21.04 o 17:00 – muzyczna domówka Sasha Boole

Czwartek, 23.04 o 17:00 – czytanie almanachu MONO z Romanem Malinowskim

Piątek, 25.04 0 13:00 – warsztat „Rysowanie kawą”

Rejestracja: https://us04web.zoom.us/meeting/register/upElcumhrDwpqi9YKs4_mlhTdcRhEjqr6A.

Wtorek, 28.04 o 17:00 – muzyczna domówka Jurija Zurowel — lidera zespołu “OT VINTA”

Czwartek, 30 kwietnia 0 17:00 – „7 trików współczesnej literatury ukraińskiej” razem z Swietłaną Pryvalovoj.

Wszystkie wydarzenia są darmowe, dla warsztatów plastycznych wymagana poprzednia rejestracja. Serdecznie zapraszamy kulturalnie spędzić czas razem z Fundacją Ukraina, nie wstając ze swojej kanapy!

Bądź na bieżąco z Fundacją Ukraina!

Dziękujemy za uwagę i polecamy dołączyć do grona migrantów Dolnego Sląska na naszej stronie w FB https://www.facebook.com/CUKR.Wroclaw/. Bądź na bieżąco, aby dowiedzieć się o innych pomocnych materiałach i wydarzeniach Fundacji Ukrainy! Zapraszamy również do obserwowania naszego profilu na Instagramie: https://www.instagram.com/cukr.wroclaw/ oraz kanału na You Tube: https://www.youtube.com/channel/UCS9Afcq5gYybQwMTOvfeGXg, gdzie zamieszczamy sporo darmowej korzystnej informacji dla migrantów i kontaktujemy się z naszymi czytelnikami. Do zobaczenia w CUKRze!