Blog

Wiosenne webinary dla pracodawców zatrudniających cudzoziemców__

Fundacja Ukraina razem z ekspertką z komunikacji międzykulturowej, Joanną Frączak-Brodą zaprasza dołączyć przedstawicieli biznesu do cyklu specjalistycznych darmowych szkoleń, które oferują wiedzę, niezbędną do zatrudnienia obywateli innych krajów oraz skutecznej współpracy z nimi. Trwa rejestracja na webinarium “Zarządzanie zróżnicowanym kulturowo zespołem w miejscu pracy”!

Jednym z elementów kampanii „Wiem, zatrudniam, zyskuję”, realizowanej przez Fundację Ukraina, głównym celem której jest wyrównanie szans obcokrajowców na polskim rynku pracy w zakresie wysokości wynagrodzenia, legalności i stabilności zatrudnienia – są spotkania i szkolenia dedykowane przedsiębiorcom zatrudniającym lub planującym zatrudnić cudzoziemców.

Te spotkania odbywają się cyklicznie i mają na celu wyposażyć pracodawców w wiedzę niezbędną do zatrudnienia obywateli innych krajów oraz skutecznej współpracy z nimi. W czasach ograniczeń z powodu epidemii covid_19 szkolenia będą odbywać się w trybie webinariów. Tematy najbliższych szkoleń obejmują kwestie dotyczące pracy zdalnej w zespołach wielokulturowych oraz zarządzania zróżnicowanym kulturowo zespołem w miejscu pracy.

Efektywna komunikacja międzykulturowa w sieci – 03.04 13:30-15:00

Wiadomo, iż wielu z przedsiębiorców pandemia koronawirusa zmusiła do zmiany trybu pracy na pracę zdalną. O tym jak powinna wyglądać prawidłowa i efektywna komunikacja międzykulturowa w sieci można dowiedzieć się w ramach naszych szkoleń dla przedstawicieli biznesu. 

W dniu 03.04.2020 w godzinach 13:30-15:00 Fundacja Ukraina razem z doświadczoną trenerką, doktorem nauk społecznych w dziedzinie bezpieczeństwa, socjologiem i andragogiem Joanną Frączak-Brodą przeprowadzili webinar na temat pracy zdalnej w zespołach wielokulturowych. 

W trakcie szkolenia było zaprezentowano metody wdrażania pracowników zróżnicowanych kulturowo do pracy online, narzędzia zdalnej komunikacji w zespołach wielokulturowych, sposoby motywowania pracowników. Ekspertka również udzieliła odpowiedzi na ważne dla przedsiębiorców zatrudniających migrantów pytania. 

“W zespołach, gdzie pracują przedstawiciele różnych kultur, ważne jest, by uwzględnić tematy tabu i specyfikę komunikacji pracowników, również w Internecie. Przygotowanie w tym zakresie menedżerów i pracowników firm pozwoli na zminimalizowanie negatywnych skutków pandemii na przebieg i efektywność wykonywanej pracy. Właśnie dlatego nasze szkolenie jest przydatne szczególnie w tym niełatwym czasie” – mówi Joanna Handziak-Buczko, koordynatorka projektu FAMI w Fundacji Ukraina.

Zarządzanie zróżnicowanym kulturowo zespołem w miejscu pracy – 8.05 12:00-15:00

W najbliższym czasie planowane jest kolejne szkolenie z Joanną Frączak-Brodą w ramach kampanii „Wiem, zatrudniam, zyskuję” na temat zarządzania zróżnicowanym kulturowo zespołem w miejscu pracy. W dniu 8 maja 2020 roku w godzinach 12:00-15:00 ekspertka opowie o nieoczywistych kwestiach w zarządzaniu różnorodnym kulturowo zespole i podejmie następne tematy: 

– rola zróżnicowania kulturowego w miejscu pracy,

– budowanie zespołu wielokulturowego,

– komunikacja międzykulturowa,

– informowanie, feedback i monitorowanie postępów pracy w wielokulturowym zespole,

– prawne aspekty zróżnicowania kulturowego w miejscu pracy,

– radzenie sobie z przeszkodami międzykulturowymi,

– szok kulturowy i problemy integracyjne,

– udana integracja w miejscu pracy,

– zapobieganie kulturowemu faux-pas.

Trwa rejestracja na szkolenie!

Aby wziąć udzial w szkoleniu, należy wypełnić ankietę online https://forms.gle/faLGPV6DNeh6dPNz9, przed webinarem zarejestrowanym osobom zostanie wysłany link do transmisji online. 

Zachęcamy wziąć udział w tym unikalnym szkoleniu w skali Polski jako jednym z niewielu nieodpłatnych szkoleń dotyczących zarządzania zespołem wielokulturowym. Szkolenie będzie transmitowane w czasie rzeczywistym, będzie miało charakter interaktywny – przewidujemy dyskusję i sekcję Q&A. Przypominamy również, że uczestnicy naszego szkolenia otrzymają certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wydarzeniu i zdobycie wiedzy, co stanie przydatnym dodatkiem do CV oraz rozszerzenia kwalifikacji zawodowej. 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego z koordynatorką projektu: joanna.handziak@fotlsuj.cluster031.hosting.ovh.net. Zachęcamy również dołączyć do grona migrantów Dolnego Śląska na naszej stronie w FB https://www.facebook.com/CUKR.Wroclaw/, aby dowiedzieć się o innych pomocnych materiałach i wydarzeniach Fundacji Ukrainy w tym o kolejnych szkoleniach dla pracodawców! 

Szkolenia są częścią kampanii “Wiem, zatrudniam, zyskuję”, która realizowana jest w ramach projektu “Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich zamieszkałych na Dolnym Śląsku” współfinansowanego z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa.