Blog

Wracamy do pracy wspólnie! Harmonogram szkoleń „Polska – moje miejsce” na styczeń__

W nowym roku w ramach bezpłatnych wydarzeń dla migrantów z cyklu „Polska – moje miejsce” zaprosimy was na szkolenia związane ze zmianami w podatkach i legalizacji, które przyniesie nam 2022 rok. Sprawdzajcie szczegóły w artykule i rejestrujcie się na wydarzenia. 

 

Harmonogram szkoleń „Polska – moje miejsce” na styczeń:

 • 21.01, 17:00 –  Szkolenie „Polski Ład: zmiany systemu podatkowego w Polsce w 2022” 

Jakie kwestie zostaną omówione?

21 stycznia w ramach cyklu szkoleń dla migrantów “Polska – moje miejsce” razem z kierownikiem Instytutu Praw Migrantów, Bartłomiejem Potockim porozmawiamy o zmianach, które wejdą w 2022 roku w systemie podatkowym Polski:

 • Co to za „Polski Ład” czyli system podatkowy w Polsce po wejściu nowych przepisów?
 • Kto zyska a kto straci?
 • Czy opłaca się jeszcze pracować na umowie zlecenia?
 • Kwota wolna od podatku. 
 • Nowe progi podatkowe. 

Jak zostać uczestnikiem? Obowiązuje poprzednia rejestracja pod linkiem: https://tiny.pl/956xd.  

UWAGA! Szkolenie odbędzie się NA ŻYWO w CUKRze, ul. Ruska 46A/201 (2 piętro, nr 4 na domofonie). Wydarzenie prowadzone będzie w języku polskim, prosimy przyjść 30 minut wcześniej w celu dokończenia rejestracji i zajęcia miejsca na sali. Przy sobie trzeba mieć maseczkę, paszport oraz dokument potwierdzający legalność przebywania na terytorium Polski.

Serdecznie zapraszamy do zapisów, zgłoszenia przyjmowane są do godziny 16:00 dnia 21.01 lub do wyczerpania miejsc na sali!

 • 27.01, 17:00 –  Szkolenie „Karta pobytu na nowych zasadach” 

Jakie kwestie zostaną omówione?

27 stycznia w ramach cyklu szkoleń dla migrantów “Polska – moje miejsce” razem z kierownikiem Instytutu Praw Migrantów, Bartłomiejem Potockim porozmawiamy o zmianach w procedurach uzyskania kart pobytu w 2022 roku. Na szkoleniu dowiecie się o: 

 • Karcie pobytu na nowych zasadach: aktualizacja warunków uzyskania zezwolenia na pobyt czasowy w Polsce.
 • Załatwianiu starych wniosków przez urząd.
 • Oświadczeniu o powierzeniu pracy na 24 miesiące.

Jak zostać uczestnikiem? Obowiązuje poprzednia rejestracja pod linkiem: https://tiny.pl/956gd.   

Szkolenie prowadzone będzie NA ŻYWO w CUKRze, ul. Ruska 46A/201 (2 piętro, nr 4 na domofonie). Szkolenie odbędzie się w  języku polskim, prosimy przyjść 30 minut wcześniej w celu dokończenia rejestracji i zajęcia miejsca na sali. Przy sobie trzeba mieć maseczkę, paszport oraz dokument potwierdzający legalność przebywania na terytorium Polski.

Serdecznie zapraszamy do zapisów, zgłoszenia przyjmowane są do godziny 16:00 dnia 27.10 lub do wyczerpania miejsc na sali!

 • 30.01, 13:00 – Warsztat językowy i plastyczny “Wrocław oczami dziecka”

Co na was czeka? “Wrocław oczami dziecka” to warsztat językowy i plastyczny na temat Wrocławia dla dzieci w wieku 7-11 lat.

Zapraszamy najmłodszych mieszkańców Wrocławia i okolic, dla których to miasto stało się nowym domem. W trakcie warsztatu będziecie mieć szansę poznać miasto widziane oczami dziecka oraz poznać parę tajemnic Wrocławia. Podczas spotkania wykonamy też twórcze rękodzieła inspirowane miastem, które po zakończeniu naszej wspólnej pracy dzieciaki będą mogli zaprezentować rodzinom i opowiedzieć parę ciekawostek o mieście Wrocław. Zacznijmy razem ferie pełne wrażeń!

Warsztat prowadzi nauczycielka i trenerka międzykulturowa, Paulina Kida. Wszystkie materiały i miłe towarzystwo zapewniamy całkowicie bezpłatnie!

Jak zostać uczestnikiem? Obowiązuje poprzednia rejestracja pod linkiem: https://tiny.pl/95652.        

Wydarzenie odbędzie się  NA ŻYWO w CUKRze! Wydarzenie prowadzone będzie w języku polskim, prosimy przyjść 30 minut wcześniej w celu dokończenia rejestracji i zajęcia miejsca na sali. Przy sobie trzeba mieć maseczkę, paszport oraz dokument potwierdzający legalność przebywania dziecka i jego rodzica na terytorium Polski.

Serdecznie zapraszamy do zapisów, zgłoszenia przyjmowane są do godziny 16:00 dnia 28.01 lub do wyczerpania miejsc na sali!

Ważne szczegóły:

 1. Wszystkie wydarzenia z cyklu “Polska – moje miejsce” są darmowe!
 2. Na wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez dołączone linki. Osoby niezarejestrowane nie mogą wziąć udziału w wydarzeniach!
 3. Szkolenia dedykowane są obywatelom państw trzecich (pochodzących spoza krajów UE).

W razie pytań dotyczących wydarzeń, zapraszamy do kontaktu poprzez nasze media społecznościowe.

Bądź w kontakcie z Fundacją Ukraina! 

Obserwujcie nas, aby być na bieżąco ze wszystkimi projektami i wydarzeniami Fundacji Ukraina! 

Facebook: https://www.facebook.com/CUKR.Wroclaw/ oraz https://www.facebook.com/fundacja.ukraina/.

Instagram: https://www.instagram.com/cukr.wroclaw/.    

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCS9Afcq5gYybQwMTOvfeGXg.

restart