Zatrudnienie uchodźców wojennych w Polsce. Pracodawco dołączysz do działań Centrum Wsparcia Uchodźców?__

Chcielibyśmy poruszyć ważny temat, jakim jest pomoc w legalnym zatrudnieniu uchodźców wojennych w Polsce. W ramach jednego z naszych projektów, wspieramy przedsiębiorców z różnych branż
i dziedzin w zakresie rekrutacji pracowników, aby pomóc uchodźcom wojennym na terenie Polski.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że uchodźcy wojenni potrzebują nie tylko pomocy finansowej, ale również wsparcia w zakresie znalezienia stabilnej pracy, która pozwoli im na usamodzielnienie w nowych warunkach.

Wspierając przedsiębiorców w zakresie rekrutacji, chcemy ułatwić uchodźcom wojennym proces adaptacji do nowych warunków życia oraz umożliwić im rozwój zawodowy.

Wierzymy, że konsultacje poświęcone tematyce poprawienia kompetencji oraz przygotowaniu do konkretnego zatrudnienia beneficjentów, pozytywnie wpłyną na rozwiązaniе kryzysu bezrobocia wśród uchodźców na Dolnym Śląsku, ale i w całej Polsce, dlatego, że dobra praktyka, którą wyrabiamy, może stać się przykładem dla innych miast.

Obecnie współpracujemy z firmami z różnorakich dziedzin ( przykłady poniżej)

Branża e-commerce:

Międzynarodowy sklep internetowy, specjalizujący się w modzie damskiej, męskiej oraz dziecięcej. Firma ma swoje siedziby w Chinach oraz w Stanach Zjednoczonych. Pracownicy mogą znaleźć pracę na magazynie, który mieści się na terenie Dolnego Śląska, w którym firma przechowuje i zarządza swoim ogromnym asortymentem odzieży i akcesoriów.

Branża samochodowa:

Wiodąca firma w dziedzinie produkcji baterii litowo-jonowych oraz systemów magazynowania energii. Firma ma swoją siedzibę na Dolnym Śląsku, gdzie prowadzi swoje centrum badań i rozwoju oraz produkcję. Oferuje szeroki zakres produktów, w tym baterie do zastosowań domowych, przemysłowych, energetycznych i transportowych. Produkty firmy są innowacyjne, ekologiczne i energooszczędne, co przyczynia się do ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Produkcja drewniana:

Polska firma, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości podłóg. Firma funkcjonuje na rynku od ponad 30 lat i od tamtej pory zdobyła renomę zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.Oferuje szeroki wybór podłóg drewnianych, w tym deski, parkiety oraz panele podłogowe. Wszystkie produkty są wykonane z najwyższej jakości drewna, co gwarantuje ich trwałość oraz elegancki wygląd.

Produkcja spożywcza:

Polska firma, produkująca lody oraz sorbety sprzedawane w lodziarniach na terenie całego kraju.
Jest jedną z największych i najnowocześniejszych fabryk lodów w Polsce. Zatrudnia wykwalifikowaną kadrę, która dba o najwyższą jakość produktów i proces produkcyjny jest w pełni zautomatyzowany, co zapewnia nie tylko jakość, ale również efektywność produkcji. Posiada również nowoczesne laboratorium, gdzie przeprowadza się badania i testy produktów oraz opracowuje się nowe smaki.

Branża logistyczna:

Współpracujemy z jedną z największych platform handlowych na świecie, która oferuje szeroką gamę produktów. Magazyny są wyposażone w najnowocześniejsze technologie, takie jak roboty magazynowe, systemy automatyzacji magazynowej, czy inteligentne oprogramowanie. Roboty magazynowe przemieszczają się po magazynach, a ludzie obsługują je i przeprowadzają procesy pakowania i etykietowania produktów.
Podsumowując, magazyny te są zautomatyzowanymi, nowoczesnymi i inteligentnymi strukturami logistycznymi, które umożliwiają przechowywanie i dystrybucję szerokiej gamy produktów.

Handel detaliczny:

Firma od 50 lat dostarcza wiodącym europejskim detalistom artykuły gospodarstwa domowego pod własną marką. Recykling jest centralnym elementem działalności firmy. Od ponad 35 lat prowadzi największe w Europie centrum recyklingu folii plastikowych, wspierając wizję tworzenia bardziej zrównoważonego biznesu, który przyczynia się do gospodarki cyrkulacyjnej.

Branża produkcyjna:

Specjalizują się w produkcji szerokiej gamy elementów z blachy, taśm w zakresie wyciskania, tłoczenia i gięcia na prasach. Mają nowoczesny park maszynowy, wykwalifikowana kadra, sprawdzone technologie, wsparcie i doświadczenie pozwalają firmie produkować elementy o najwyższym poziomie zaawansowania technicznego. Firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i pomaga w realizacji ich projektów oferując najnowsze technologie i bardzo wysoką jakość.

Pracownik może znaleźć pracę jako:

• Magazynier
  • Kontroler Jakości
  • Operator wózka widłowego
  • Operator produkcji

Celem Centrum Wsparcia Uchodźców jest zaangażowanie jak największej liczby przedsiębiorców, którzy chcieliby wspierać uchodźców w zakresie znalezienia stabilnej pracy, która pozwoli im na samodzielne funkcjonowanie w nowych warunkach. Zatem chcemy ułatwić uchodźcom wojennym proces adaptacji do nowych warunków życia oraz umożliwić im rozwój zawodowy.

Wierzymy, że nasza inicjatywa przyniesie korzyści zarówno dla uchodźców, jak i dla przedsiębiorców, którzy zyskają wartościowych pracowników.

Wspólnie z wami działamy na rzecz Ukrainy i poprawienia sytuacji uchodźczej. Zachęcamy do dołączenia! Sprawmy wspólnie by każda osoba w kryzysie uchodźczym otrzymała legalne zatrudnienie w Polsce!

Jeśli jesteś uchodźcą wojennym i poszukujesz stabilnej i legalnej pracy na terenie Województwa Dolnośląskiego, przyjdź na darmową konsultacje zawodową do Centrum Wsparcia uchodźców pod adresem Dworzec Główny PKP we Wrocławiu, Piłsudskiego 105! Zapraszamy na konsultacje od poniedziałku do piątku od 10 do 18. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana!

Jesteś pracodawcą i poszukujesz pracowników do swojej firmy? Zapraszamy do kontaktu! Wyślij ofertę na nasz adres mailowy:

📩praca@fundacjaukraina.eu

Bądź w kontakcie z Centrum Wsparcia Uchodźców!
Obserwujcie nas na stronach społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi projektami
i wydarzeniami CWU!
Instagram: @cwu.wroclaw