Blog

Zimowy kurs językowo-integracyjny dla dzieci__

Ferie to nie tylko czas na odpoczynek, ale także okazja do nauki języka polskiego i przełamania barier językowych!

Fundacja Ukraina ogłasza rekrutację dzieci cudzoziemskich nowo przybyłych do Wrocławia, w szczególności posługujących się językiem angielskim. Celem projektu jest pomoc w integracji z polskimi rówieśnikami oraz nauce podstaw języka polskiego.

Projekt jest skierowany do dzieci w wieku 7-15 lat. Pierwszeństwo mają uczniowie rozpoczynający naukę w polskiej szkole w roku szkolnym 2018/2019.

W ramach projektu odbędą się lekcje, animacje i zabawy językowe oraz zajęcia integracyjne. Kurs odbędzie się od 28 stycznia po 1 lutego oraz od 4 po 8 lutego 2019 roku w Centrum Ukraińskim Kultury i Rozwoju. Dziećmi i młodzieżą zaopiekują się lektorzy. Zajęcia stanowią doskonałą okazję do przełamania barier językowych, poznania podstawowych wyrażeń i zwrotów w języku polskim pomocnych w życiu codziennym oraz w integracji z polskimi rówieśnikami.

W ramach projektu planowane jest uruchomienie 2 grup wiekowych: 7-11 lat i 12-15 lat. Liczba osób w grupie od 5 do max. 8. Grupa zostanie uruchomiona pod warunkiem zebrania min. 5 osób w danej kategorii wiekowej.

Koszt udziału uczestnika to 100 zł. Opłata obejmuje m.in. poczęstunek podczas zajęć. Aby wziąć udział należy dokonać rejestracji do dnia 17 stycznia 2019, oraz spełnić warunki kwalifikacji.

Szczegółowy regulamin wraz z kryteriami kwalifikacji jest dostępny do zapoznania się tutaj: Regulamin

Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na liczebność grupy.

Zapraszamy do rejestracji poprzez wypełnienia elektronicznego formularzu tutaj: Ankieta

O dalszych krokach zakwalifikowani kandydaci zostaną poinformowani drogą mailową do dnia 18 stycznia 2019 roku.

W przypadku pytań prosimy o kontakt na adres rekrutacja@fotlsuj.cluster031.hosting.ovh.net

Kurs jest współfinansowany przez Gminę Wrocław.