Blog

Kursy językowe “Let’s mów” już na półmetku! Wystartował 5 cykl zajęć!__

Język jest jednym z podstawowych elementów integracji w nowym społeczeństwie. To za jego pomocą porozumiewamy się, wyrażamy swoje opinie, dyskutujemy i prowadzimy dialog z drugą osobą. Nie można nie zwrócić uwagi na fakt, iż według wielu rankingów język polski jest jednym z najtrudniejszych do opanowania. Deklinacja, skomplikowana wymowa, rozbudowany system odmiany wyrazów, “Grzegorz Brzęczyszczykiewicz” – to wszystko sprawia kłopoty cudzoziemcom w nauce. 

Fundacja Ukraina nie boi się jednak wyzwań i pomaga nowym mieszkańcom Wrocławia opanować “stół z powyłamywanymi nogami”!  9 sierpnia swoją przygodę z językiem zaczęli kolejni uczestnicy kursu “Let’s mów”.

Cykl ten będzie niezwykle intensywny, ponieważ zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu po 4 godziny! W poniedziałki, środy i piątki w CUKRze panuje prawdziwie szkolna atmosfera! 

W ramach projektu, od kwietnia 2018 roku, w kursach wzięło udział OKOŁO 150 OSÓB!

Skąd taka popularność? Co czyni ten kurs tak unikatowym?

Przede wszystkim cena! Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa, za cały 128-godzinny kurs opłata wynosi tylko 384 zł, wliczając koszt podręczników, materiałów biurowych (notes, teczka, markery) oraz przekąsek. Jedna godzina lekcyjna kosztuje zaledwie 3 zł! Aż trudno w to uwierzyć, prawda?

Ponadto, połowa uczestników po ukończeniu kursu ma możliwość przystąpienia do Państwowego egzaminu z języka polskiego jako obcego i otrzymania certyfikatu, zatwierdzonego przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego absolutnie za darmo!

I na koniec, kursy językowe “Let’s mów” prowadzone są z pasją przez lektorów z ponad 10-letnim doświadczeniem! Ich priorytetem jest nie tylko wytłumaczenie uczestnikom podstaw gramatyki, ale też rozszerzenie zakresu słownictwa i pokazanie “szeleszczącej” pięknej polszczyzny bogatej w synonimy! 

Więcej o ofercie kursu, wymogach do uczestników, rejestracji elektronicznej: https://fundacjaukraina.eu/kursy-jezyka-polskiego-lets-mow/