Sierpniowa integracja na świeżym powietrzu__

Fundacja Ukraina aktywnie działa i w zimie, i latem! 365 dni w roku organizujemy wydarzenia dla ludzi w wieku od 5 do 95 lat! Lato 2019 nie stało wyjątkiem! Letni kurs dla dzieci przebił oczekiwania wszystkich! No i teraz godne pożegnanie. Zapraszamy na Wielokulturowy Piknik dla rodzin w parku Południowym w godzinach 11:00-16:00. Mamy na raz dwie okazje – Uroczyste zakończenie kursu i 28 rocznica Niepodległości Ukrainy!

Piknikowe atrakcje, czyli co, gdzie i jak?

Przygotowujemy mnóstwo atrakcji, dla gości otworzą się 3 tematyczne wyspy – wielokulturowa, językowa i warsztatowa – oraz wypożyczalnia sprzętu do gier ruchowych, wystawa ręcznie robionych lalek, mobilna gra miejska i punkt informacji.

Na naszym pikniku będą wyjątkowi goście – obywatele Ukrainy, Indii, Gruzji, Izraelu, którzy zaprezentują kuchnię i tradycje swoich rodzimych krajów.

Warsztaty dla dzieci, dla starszych – zabawy językowe

Plecenie wianków w godzinach 14:30-16:30, rysowanie węglem od 11:00 do 14:00 nie pozostawią obojętnymi nawet najmłodszych.  Rozwój kreatywności i motoryki gwarantowany.

Specjalna edycja English Speaking Club, gra komunikacyjna  w ramach Polish Speaking Club, a podczas Promowy warsztat z udzielenia informacji zwrotnej.

Szczegółowy program możecie znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/events/631515794023988/?ti=cl,

Wieczorowy chillout ukraińskiej muzyki

Wieczorem po zakończeniu zabaw piknikowych zapraszamy trochę odetchnąć i posłuchać ładnej muzyki.  Od godziny 17:00 na Bulwarze im. Rektora Stanisława Kulczyńskiego wystąpią:

1. Zespół Wymyrajuczi Wydy
  2. Ołena Łapko
  3. Śpiewogra z Wrocławia
  4. Zespół taneczny Ukrainoczka z Danii
  5. Trio Strybożi Wnuci z Połtawy
  6. Kwintet Buława z Butowodołyńska
  7. Solistka Opery Połtawskiej – Tatiana Sadochina

Wieczorową część wydarzenia organizuje Wrocławskie Koło związku Ukraińców w Polsce. Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego jest współorganizatorem wydarzenia.

A cały piknik jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wrocław w ramach wdrażania Programu „Wrocławskiej Strategii Dialogu Międzykulturowego 2018-2022”

Słodka pierwsza rocznica ProMovy

25 sierpnia o godzinie 11:00 zapraszamy na pierwszą rocznicę klubu sztuki przemówień publicznych ProMova Toastmasters!

W programie ciekawe występy uczestników klubu, warsztat z autoprezentacji od Aleksandry Szczepaniak, improwizowaną sesję przemówień i oczywiście świąteczne pyszne ciasto! Wstęp wolny!

Integracyjny flash mob na Placu Solnym!

Po raz pierwszy we Wrocławiu wielkie taneczne przedsięwzięcie wspierające migrantów!

Połączenie żydowskich, kowbojskich tańców, samby i walca stworzy unikatową atmosferę integracji i wzajemnej akceptacji.

Zapraszamy wszystkich chętnych wziąć udział we flash mobie 30 sierpnia o godzinie 16:00! Migranci z różnych zakątków świata, Polacy, goście miasta, turyści i studenci razem na jednej improwizowanej scenie terenowej! Będzie się działo!