Blog

Twórczy listopad – otwieramy zapisy na warsztaty__

W domu nie ma nudy – już niebawem zaprosimy wrocławian na twórcze warsztaty w trybie online w ramach projektu “Program integracyjny Ruska 46A”. Sprawdzajcie ofertę darmowych integracyjnych wydarzeń dla miłośników sztuki i przytulnych spotkań na listopad!  

Nietypowa domowa rozrywka od CUKRu 

Wszyscy wiemy, że listopad nie da się zaliczyć do najlepszych miesięcy 2020 roku – ilość zakażeń koronawirusem rośnie, sklepy i restauracje zamknięte, większość wydarzeń kulturalnych odwołano. W takich warunkach nie zawsze łatwo znaleźć pomysł na nietypową domową rozrywkę. Nam jednak się udało – zaplanowaliśmy dwa wydarzenia w trybie online, które urozmaicą jesienne wieczory – zapraszamy do zapoznania się z ofertą darmowych twórczych wydarzeń organizowanych przez  CUKR.   

 

18.11 o 18:00 – Warsztat arteterapia “Pod Parasolem”

Co na Was czeka? Twórcze online spotkanie z elementami arteterapii. Podczas warsztatów uczestnicy będą malować jesień jasnymi kolorami kierując się techniką intuicyjnego malowania. Zapraszamy wszystkich chętnych dostać zastrzyk kreatywnej inspiracji i twórczej energii.

Odbierz za darmo zestaw niezbędnych materiałów do udziału w wydarzeniu!

Wydarzenie jest darmowe. Wszystkie niezbędne materiały zapewnia CUKR – Dla uczestników przygotowaliśmy zestawy materiałów niezbędnych do udziału w wydarzeniu!

Odebrać materiały można w godzinach pracy punktu informacyjnego (wt, czw 10:00-14:00, pon, śr 14:00-20:00) do 17.11, zapraszamy na ul.Ruską 46A/201!

Jak zostać uczestnikiem? Należy zarejestrować się na warsztat, liczba miejsc jest ograniczona liczbą zestawów materiałów do malowania, zawsze jednak można dołączyć korzystając z własnych materialów: https://tiny.pl/7kq9n.

Szczegóły szukajcie na naszej stronie w FB: https://tiny.pl/72cgj

25.11 19:00 – Twórcze online spotkanie “Speak&Draw” vol.2.0

Co na Was czeka? Online spotkanie miłośników sztuki w nietypowym formacie. Podczas wydarzenia będziemy rozmawiać, wymieniać się  twórczą energią i próbować swoich sił jako artysta, który stara się uchwycić i przekazać chwilę w swoich obrazach. Wydarzenie zakłada aktywną komunikację pomiędzy uczestnikami i jednocześnie rozwijanie umiejętności malarskich.

Integracja podczas malowania – wspólnie tworzymy serię szkiców artystycznych 

W ramach bezplatnego online spotkania stworzymy serię szkiców, inspirująć zmieniającami się zdjęciami – najpierw co 30 sekund, potem co minutę, co 2 minuty, 5 minut i co 20 minut na końcu. Technika wykonania jest dowolna – możecie korzystać ze wszystkich materiałów, które posiadacie w domu. 

Wydarzenie dedykowane jest przede wszystkim osobom, które posiadają już podstawowe umiejętności rysunkowe, ale z przyjemnością zapraszamy również wszystkich, niezależnie od wieku, narodowości i doświadczenia.

Jak zostać uczestnikiem? Skorzystać z linku przed rozpoczęciem transmisji: https://tiny.pl/7kq9n

Szczegóły szukajcie na naszej stronie w FB: https://tiny.pl/72ct6

Przypominamy, że wydarzenia odbywają się w ramach projektu „Program Integracyjny Ruska 46 A”, celem którego  jest integracja i adaptacja migrantów we Wrocławiu poprzez działania kulturalne i integracyjne. Więcej o projekcie przeczytacie w artykule Program integracyjny dla każdego – Ruska 46A https://fundacjaukraina.eu/program-integracyjny-dla-kazdego-ruska-46a-ii/  

Bądź w kontakcie z Fundacją Ukraina! 

Obserwujcie nas na stronach społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi projektami i wydarzeniami Fundacji Ukraina! 

Facebook: https://www.facebook.com/CUKR.Wroclaw/ i https://www.facebook.com/fundacja.ukraina/ oraz https://www.facebook.com/IPM.Instutut.Praw.Migrantow

Instagram: https://www.instagram.com/cukr.wroclaw/.

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCS9Afcq5gYybQwMTOvfeGXg

Projekt “Program integracyjny Ruska 46A” współfinansowany jest przez Gminę Wrocław.

Nowe logo Ruska