Skovoroda Fest 2022__

SKOVORODA FEST 2022: edycja solidarności

Tegoroczna odsłona SKOVORODA FEST to już trzecia edycja wielokulturowego integracyjnego festiwalu organizowanego przez Fundację Ukraina, który powstał jako wydarzenie integrujące mieszkańców wielonarodowego Wrocławia podczas wspólnej zabawy.

W tym roku główna data festiwalu została wybrana nieprzypadkowo – 24 sierpnia obchodzony jest Dzień Niepodległości Ukrainy. SKOVORODA FEST to okazja do wyrażenia polsko-ukraińskiej solidarności, podziękowania Polakom za ich wsparcie, gościnność i ogromne zaangażowanie w działania na rzecz ofiar wojennych.

Headlinerzy festiwalu to popularne zespoły muzyczne, które podjęły inicjatywę i postanowiły wyrazić swoją solidarność polsko-ukraińską za pomocą muzyki!

Kto wystąpi__

ENEJ

To polski zespół muzyczny z 20 letnią historią, reprezentujący szeroko rozumianą muzykę folkową z dodatkiem wielu innych gatunków.

Niezwykły styl zespołu, różnorodność, energia i niepowtarzalność już dawno przekroczyły granice Polski – zespół koncertował w USA, Wielkiej Brytanii, Litwie, Ukrainie, we Włoszech, w Belgii, Czechach, Niemczech oraz Irlandii, wszędzie spotykając się z żywiołowym przyjęciem publiczności.

KARNA

To zespół z Ukrainy, który wymyślił swój własny gatunek muzyczny – „hutsul-metal”. Na ich występach zawsze się kręcą arkany, a nawet diabły wdzierają się pod scenę.

Przygotujcie się na prawdziwą imprezę na Prykarpaciu już 24 sierpnia podczas występu zespołu na scenie SKOVORODA FEST. Aby rozkręcić imprezę solidarności sierżant Yarosh specjalnie wziął urlop – do nas na festiwal przyjedzie bezpośrednio z frontu.

ZAZULA

Młody, polsko-ukraiński zespół, specjalizujący się w tzw. technice „śpiewu białego”. W swojej twórczości sięgają do korzeni muzyki ludowej krajów słowiańskich, w szczególności czerpiąc ze wspólnoty polskiego i ukraińskiego dziedzictwa kulturowego. Ideą zespołu Zazula od samego początku jego istnienia jest budowanie mostów między narodem polskim a ukraińskim.

Gordiy Starukh

To lwowski artysta i producent muzyczny. W swojej muzyce łączy autentyczne ukraińskie pieśni i melodie ludowe z różnymi kierunkami muzyki elektronicznej.

Podstawą jego muzyki jest własnoręcznie wykonana lira kołowa – starożytny ukraiński instrument muzyczny. Gordiy angażuje się również w jej popularyzację – w ciągu ostatnich dziesięciu lat stworzył ponad 160 instrumentów, z których korzystają muzycy na całym świecie.

Atrakcje__

Jakie atrakcje będą dostępne?

• Wielkoformatowy Koncert Galowy w centrum Wrocławia z udziałem zespołu rockowego ENEJ oraz ukraińskiego zespołu w stylu hutsul-metal KARNA;
  • Spotkania literackie z Tamarą Dudą – autorką książki „Córeczka” oraz czytanie performatywne “Akt” z Magdaleną Kolską;
  • Pokazy filmowe w Kino Nowe Horyzonty, kino plenerowe na “PRZYSTANEK GROCHOWA”, kino plenerowe “NA PERONIE”;
  • Wyjątkowa wystawa obrazów współczesnego ukraińskiego artysty Michaela Korobkowa z jego nową serią prac «Rujnacja» o obecnej wojnie i walce narodu ukraińskiego z Rosją jako krajem siejącym dziś terror;
  • Otwarty Mikrofon Literacki na żywo;
  • Warsztaty kreatywne dla dzieci w języku ukraińskim i polskim;
  • Jarmark rękodzieła polskich i ukraińskich twórców;
  • Pyszny street food od gwiazd gastronomii Wrocławia;
  • Zbiórka charytatywna i prezentacja raportu akcji “SAVE UKRAINE” prowadzonej przez Fundację Ukraina;
  • Afterparty na scenie w podwórku Impart-u: występ muzyczny Gordiy Starukh w połączeniu z unikatowym media performance – 3D mapping od Eyecandy Visual.

Szczegółowy harmonogram Festiwalu SKOVORODA FEST 2022__

Scena duża na placu przed Impart-em
ul.Mazowiecka 17, 50-529 Wrocław

• 17:00 – Otwarcie strefy festiwalowej
  • 18:00 – Przywitanie, otwarcie festiwalu
  • 18:30-20:00 – Występ muzyczny zespołów Zazula i ENEJ
  • 20:00-20:30 – Prezentacją filmiku “SAVE UKRAINE” i słowo gości honorowych
  • 20:30-22:00 – Występ muzyczny zespołu KARNA

Scena mała w podwórku Impart-u
ul.Mazowiecka 17, 50-529 Wrocław

• 17:00-17:50 – Spotkania literackie z Tamarą Dudą
  • 18:00-18:30 – Spotkania literackie z Magdaleną Kolską
  • 22:00-00:00 – Występ Gordiy Starukh & Eyecandy Visual

Badź na bieżąco:

facebook-2

Festiwal został zorganizowany przez Fundację Ukraina i CUKR – Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju przy współpracy ze Strefą Kultury Wrocław oraz Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Gminy Wrocław, środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz dzięki dobrej woli narodu i rządu Tajwanu.

Zdjęcia z festiwalu SKOVORODA FEST 2022

echo24-rgb-300ppi-1024x284

Wstęp jest wolny.

Ważne informację:

• Jeśli chcecie uchronić się przed deszczem i wnieść parasol na teren obiektu – zabierzcie ze sobą parasolki składane
  • Zgodnie z regulaminem imprezy masowej, obowiązuje zakaz wnoszenia narzędzi, które mogą zagrażać bezpieczeństwu innych uczestników imprezy. Dotyczy to również parasoli ze szpikulcem
  • Uczestnicy zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania poleceń Obsługi, Ochrony i Organizatora.
  • Obowiązuje zakaz wnoszenia na teren wydarzenia między innymi: Broni, alkoholu, niebezpiecznych przedmiotów i narzędzi, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych.
Przedmioty-zakazane-1-731x1024