Deklaracja dostępności__

Deklaracja dostępności Fundacji Ukraina

Fundacja Ukraina zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://fundacjaukraina.eu/.

Data publikacji strony internetowej: 07.01.2016

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 01.10.2024.

Status dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

  • Niektóre elementy graficzne mogą nie posiadać tekstu alternatywnego.
  • Część dokumentów w formatach PDF może nie być w pełni dostępna.
  • Filmy zamieszczone na stronie mogą nie zawierać napisów dla osób niesłyszących.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Deklarację sporządzono dnia 29.10.2024 na podstawie samooceny przeprowadzonej przez Fundację Ukraina.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Luba Mishchuk, adres e-mail: promocja@fundacjaukraina.eu. 

Tą samą drogą można również zgłaszać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Procedura wnioskowo-skargowa

Zgodnie z ustawą każdy ma prawo do zgłoszenia żądania zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład poprzez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najpóźniej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

Organ nadzorujący: Fundacja Ukraina

Adres: ul. Ruska 46A/201, Wrocław, 50-079
E-mail: biuro@fundacjaukraina.eu
Telefon: +48 535 780 890

Po wyczerpaniu wskazanej procedury istnieje możliwość zgłoszenia się do Rzecznika Praw Obywatelskich: https://bip.brpo.gov.pl/pl/content/zlozenie-wniosku-do-rzecznika-praw-obywatelskich

Opis dostępności architektonicznej

Accessibility Statement

Siedziba Fundacja Ukraina położona jest przy ul. Ruskiej 46A we Wrocławiu na 2 piętrze. Znajdują się tam dwa pomieszczenia należące do Fundacji Ukraina, gdzie realizowane są usługi publiczne z naszej oferty – Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju (CUKR) – pokój 201 oraz Instytut Praw Migrantów (IPM) – pokój 202. 

Fundacja Ukraina zapewnia, że siedziba spełnia wymagania dostępności architektonicznej, co umożliwia osobom ze szczególnymi potrzebami swobodny dostęp do przestrzeni i oferowanych usług.

  • Przestrzenie komunikacyjne (poziome i pionowe) w budynku są wolne od barier, co umożliwia wygodne poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich, osobom starszym oraz opiekunom z dziećmi w wózkach.
  • Budynek jest wyposażony w windę zlokalizowaną na podwórzu na poziomie chodnika, obok tradycyjnego wejścia. Winda jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – jest wystarczająco szeroka, by pomieścić osobę na wózku inwalidzkim lub opiekuna z dzieckiem w wózku, a także wyposażona w alfabet Braille’a na przyciskach oraz komunikaty głosowe informujące o bieżącym poziomie.
  • Winda umożliwia bezpośredni dostęp na drugie piętro, gdzie mieści się biuro IPM (pokój 202). Dalsze pomieszczenia są dostępne z drugiego wejścia do CUKR-u (pokój 201), prowadzącego od klatki schodowej. Dla osób na wózkach dostępna jest platforma schodowa umożliwiająca pokonanie dwóch schodów między biurem IPM a główną częścią CUKR-u.

Przystosowanie sanitarne

  • Toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wyposażona jest w drzwi o szerokości przekraczającej 90 cm oraz przestrzeń manewrową o wymiarach 150 cm x 150 cm. W toalecie znajdują się poręcze wspierające osoby na wózkach lub starsze, a wszystkie elementy wyposażenia (toaleta, umywalka, lustro, suszarka) są zamontowane na odpowiedniej wysokości.

Udogodnienia w przestrzeni

  • Korytarze prowadzące do pomieszczeń CUKR-u są odpowiednio szerokie (min. 1,5 m), co pozwala na swobodne poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami. Przestrzeń jest zaprojektowana w sposób kontrastowy, a schody są oznaczone żółto-czarną taśmą dla lepszej widoczności.
  • Poręcze na klatce schodowej stanowią wsparcie dla osób starszych oraz osób z trudnościami w poruszaniu się.

Dostępność informacyjno-komunikacyjna

  • Fundacja Ukraina oferuje możliwość wsparcia asystenta dla osób niewidomych lub słabowidzących, który w razie potrzeby pomoże w poruszaniu się po budynku.
  •  W siedzibie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Natomiast, na żądanie odwiedzających, istnieje możliwość skorzystania z pomocy Wrocławskiego Stowarzyszenia Głuchych Nadzieja, które mieści się w tym samym budynku.
  • Fundacja zapewnia komunikację w preferowanej formie dla osób z niepełnosprawnościami – przez e-mail, SMS, telefon lub pisemnie. 

Inne informacje i oświadczenia

  • Osoby z niepełnosprawnościami mogą wejść do budynku z psem asystującym i psem przewodnikiem.
  • Budynek nie posiada miejsc parkingowych.