Kampania społeczna „Jestem wrocławianinem tak jak Ty”__

screen-2-background
napisy-1-2

FILM OLENY ASTAKHOVEJ I ALEKSANDRY DZIULI

Wystąpili: ZIAD ABOU SALEH, VALENTINA VATUTINA, RINKU GUPTA, GREGOR GOVANS

Film zrealizowano w ramach kampanii społecznej JESTEM WROCŁAWIANINEM TAK JAK TY

Logo_film-768x79

OPIS FILMU

Logo_film-768x79

„Obcość” nie powinna kojarzyć się ze strachem. W filmie „Poza własne granice” udowadniają to Ziad, Valentina, Rinku i Gregor. Każde z nich pracując u podstaw buduje lokalne społeczeństwo, łamie bariery wykluczenia i odkrywa osobistą niezależność. Wrocław, miejsce, które dziś nazywają domem, jako piąta postać na ekranie jest ich przyjacielem i wrogiem jednocześnie. Pierwszym i najważniejszym wyborem bohaterów było: działać czy oczekiwać na przyjęcie. Szkocki dziennikarz, pomagający odnaleźć się przyjezdnym w niuansach polskiej rzeczywistości, pochodząca z Ukrainy nauczycielka, stojąca na czele międzynarodowego jazzbandu, socjolog z Syrii, poznający ludzi w czasie akcji charytatywnych oraz entuzjastka indyjskiej kultury i jej splotów z polskimi tradycjami – wszyscy wybrali akcję. Mimo tęsknot i trudności potrafili odnaleźć prawdziwych siebie – nawet na obcej ziemi.

BOHATEROWIE

ZIAD ABOU SALEH Z SYRII

Doktor socjologii, wykładowca akademicki w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu i na Uniwersytecie SWPS, w wolnych chwilach działacz społeczny. Mieszka w Polsce ponad 30 lat, a cząstkę swojej historii zostawił prawie w każdym zakątku Wrocławia.

RINKU GUPTA Z INDII

Urodzona i wychowana w Delhi, przywiązana do hinduskiej kultury Rinku trafiła do Wrocławia przypadkiem,ale bardzo szybko odnalazła się w nowym społeczeństwie. Dziś zawodowo zajmuje się analityką biznesową, a hobbystycznie prowadzi kulinarnego bloga z rodzimymi przepisami i wokół ojczystych tradycji (nie tylko kulinarnych!) buduje lokalną wspólnotę.

GREGOR GOWANS ZE SZKOCJI

We Wrocławiu Gregorowi udało się zbudować wymarzoną karierę, znaleźć przyjaciół i rozpocząć życie któremu przyświeca prawdziwa misja. Jest założycielem i głównym redaktorem strony internetowej Wrocław Uncut, która pomaga każdemu nowo przybyłemu odnaleźć się w mieście.

VALENTINA VATUTINA Z UKRAINY

Pierwszą część dnia Valentyna spędza w międzynarodowej szkole podstawowej, gdzie innowacyjnymi metodami uczy dzieci z całego świata. Wieczorami zaś towarzyszą jej koledzy z zespołu i mikrofon – usłyszycie ją na koncertach VW Project. Pasja do muzyki towarzyszyła naszej bohaterce od lat i to właśnie kulturalna atmosfera Wrocławia stała się inspiracją do założenia własnego zespołu.

PRODUCENCI

fundajca-ukraina-300x125
Two-Frames-Production

PARTNERZY STRATEGICZNI

DCF-KINO2a
kino-nh-na-bieli

PARTNERZY

KD_UMWD_logo
Logo-MPK-Wrocław
MNWR
Wolit
Elester
Setech
Strefa Kultury Wrocław
SUROWIEC
TONY Podstawy Dźwięków