Projekty

Winter House – BNY Melon__

Termin realizacji: 01.01.22 - 31.03.2023

Główne działania w projekcie:

Projekt umożliwił zapewnienie tymczasowego zakwaterowania w centrum Wrocławia dla osób uchodźczych z Ukrainy, które 24 lutego 2022 roku zostały zmuszone do ucieczki i postanowiły osiedlić się w Polsce. Tymczasowy pobyt w hotelu umożliwił osobom uchodźczym poczucie częściowej stabilizacji, co dało im możliwość skupienia się na innych aspektach swojego życia. Poprzez zaspokojenie podstawowych potrzeb, takich jak zakwaterowanie, czy wyżywienie, projekt pozwolił osobom uchodźczym otrząsnąć się z początkowego szoku i skupić się na radzeniu sobie z nową rzeczywistością, w której się obecnie znajdują.

W ramach projektu podpisaliśmy umowę o współpracy z hotelem, który wcześniej zdobył już doświadczenie w goszczeniu osób z Ukrainy, w marcu 2022 roku, dzięki czemu byliśmy pewni, że uchodźcy będą mieli zapewnioną godną i bezpieczną przystań.

Oprócz zakwaterowania ludziom było zapewnione wyżywienie, a dokładniej catering, który codziennie dostarczał śniadania oraz ciepłe obiady. Większość osób, która przebywała w hotelu to mamy z małymi dziećmi lub osoby starsze, dla ich komfortowego zamieszkania były zapewnione pralki, lodówki, czajniki oraz kuchenki mikrofalowe.

Realizacja projektu była zadaniem Centrum Wsparcia Uchodźców (CWU) od Fundacji Ukraina. Jesteśmy dumni, że mogliśmy pomóc wielu potrzebującym ludziom i zapewnić im chociaż na chwilę godną i bezpieczną przystań.


Finansowanie projektu “Winter House” zapewniła firma BNY Mellon.